Töösturid: Eesti võib elektri hinnaga saatusliku vea teha
Erinevalt ühest peamisest konkurendist Soomest ei peeta Eestis elektri hinda varustuskindluse osaks, kuid tööstuse siin hoidmiseks ja siia meelitamiseks peaks seda tegema, leiavad töösturid.
Erinevalt ühest peamisest konkurendist Soomest ei peeta Eestis elektri hinda varustuskindluse osaks, kuid tööstuse siin hoidmiseks ja siia meelitamiseks peaks seda tegema, leiavad töösturid.
Riigi majandusplaan sisaldab 45 tegevust 2025. aastal ellu viimiseks. Tööandjad soovitavad neist kõige olulisemad valida.
Eesti Tööandjate Keskliit tunnustas konkursi “Parim praktika 2024” Eesti kõige silmapaistvamaid praktikante ja parimaid praktikavõimalusi pakkuvaid ettevõtteid.
Eesti Tööandjate Keskliit ei toeta kliimakindla majanduse seaduse praegusel kujul parlamendile menetlemiseks saatmist. Keskliit soovitab riigil loobuda kliimaeesmärkide reguleerimisest plaanitud raamseaduses.
28.–29. novembril toimub Varssavis BusinessEurope’i Conference of Presidents (CoPres), mis toob kokku Euroopa juhtivad tööandjate esindajad. Eestit esindavad Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, tegevjuht Hando Sutter ja välisnõunik Kristi Sõber.
Eesti huvides on tugev Euroopa majandus, kuid Euroopa majandus on konkurentsivõime kriisis, selgitab Tööandjate keskliidu välisnõunik Kristi Sõber ERR arvamusveergudel. Euroopa Komisjon on küll konkurentsivõime tõstmise fookusesse võtnud, kuid poliitikud seda üksi ei saavuta.
Energiapoliitika debatis on väga vähe räägitud energia lõpphinnast tarbijatele, kuhu erinevate valikutega jõuame. Energia hind on majanduse konkurentsivõime põhiline eeldus ja seetõttu peaks see ka poliitika kujundamisel olema kesksel kohal. Meil on paigas vastutused varustuskindluse ja rohepöörde osas, kuid konkurentsivõimelise energiahinna vastutajat on raske tuvastada.
Parim praktika 2024” konkursile esitati 46 praktikanti ja 38 praktikat pakkunud organisatsiooni, kelle hulgast on žürii selgitanud välja kategooriate parimad. Kes võidavad konkursi erinevad kategooriad, selgub juba 5. detsembril toimuval pidulikul auhindamise tseremoonial.
Täna õhtul tunnustati „Eesti parimad ettevõtted 2024“ auhinnagalal meie parimaid ettevõtteid. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati elektriseadmete valmistaja Harju Elekter, kes on näidanud suurepäraseid tulemusi oma tootmise digitaliseerimisel.
Konkursi „Ettevõtluse auhind“ kümme finalisti ehk aasta ettevõtte tiitli nimel võistlejad vaatavad tagasi tänavu enim ettevõtluskeskkonda mõjutanule ehk maksufestivalile. On neid, kes on rahul, et jõuti otsusteni, aga ka neid, keda häirib kehv dialoog ettevõtjatega.
Ettevõtluskonkursi „Ettevõtluse auhind“ aasta eksportööri kategooria kolm nominenti on täiesti eriilmelised: üks on juba tuntud suur tegija, teine kiiresti tõusev täht, aga on ka ettevõte, mille tõeline tõus võib alata lähikuudel. Eestis on kõigi turuosa väikeste killast.
Ettevõtluskonkursi „Ettevõtluse auhind“ aasta innovaatori nominendid aitavad säästa – raha, keskkonda ja inimelusid. Praeguseks maailma tippu jõudnud tehnoloogia on kohati sündinud garaažis ja katse-eksituse meetodil.
Ettevõtluskonkursi „Ettevõtluse auhind“ aasta tööstuse digitaliseerija nominendid astusid äri muutvaid samme olude sunnil, kuid nopivad nüüd automatiseerimise vilju. Digisammud aitavad lahendada töötajate puudust ja kasvatada tootlikkust.
Ettevõtluskonkursi „Ettevõtluse auhind“ kestliku ettevõtte nominendid lahendavad jätkusuutlikkuse küsimust oma nurkadest. Ühes on nad kindlad – see pole mööduv trend, vaid suund ettevõttele.
Ettevõtlusliidud mõistavad Vabariigi Valitsusele saadetud pöördumises hukka riigi jätkuva kombe eirata hea õigusloome põhimõtteid.