Avaleht

Mis meelitab ettevõtted innovatsiooniga tegelema?

Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo räägib konverentsil “Tuulelohe lend” sammudest riigile ja ettevõtjaile, mis on vajalikud majanduse konkurentsivõime kasvatamiseks.

Sellele küsimusele otsib järgmisel nädalal vastust majanduskonverentsi “Tuulelohe lend 2024” 2% klubi sessioon, kus kõnelevad teadus-arendustegevustesse panustavad ettevõtted.

2% klubi koondab ettevõtteid, mis panustavad teadlikult ja süstemaatiliselt teadus-arendustegevustesse. Selliseid ettevõtteid vajab Eesti majanduse konkurentsivõime ja lisandväärtuse tõstmiseks rohkem, aga täna tegeleb süsteemse teadus-arendustegevusse panustamisega mõnisada firmat.

Kuidas panna Eesti ettevõtted, eriti traditsioonilistes tööstusharudes rohkem teadus-arendusse ja innovatsiooni investeerima, sellele küsimusele vastavad arutelus 2% klubi liikmed, Milrem Robotics asutaja ja juht Kuldar Väärsi, 2023. aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja ja juht Mart Ustav ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse juht Kati Kusmin.

Lisaks tuleb selles konverentsiplokis juttu, mis hinnaga ostame energiat 10-15 aasta pärast ja kas see hind soosib investeeringuid (kõnelevad Lili Kirikal Sunly´st ja Kelli Toss-Kaasik Enefitis) ning tehisintellekti ärivõimalustest (kõneleb Yann Phoon).

Samuti tutvustab konverentsil Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht ja OIXIO Global juht Ivo Suursoo samme riigile ja ettevõtjaile, et kasvatada majanduse konkurentsivõimet.

“Tuulelohe lend”: innovatsioon ja konkurentsivõime

Tuulelohe konverents toob lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Lisaks astuvad üles Eesti Vabariigi president Alar Karis, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Airbalticu juht Martin Gauss, Wise´i Eesti ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin, Bolti kaasasutaja ja juht Markus Villig, EBSi rektor Meelis Kitsing, Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek ja mitmed teised.

Konverentsi juhivad Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi ja taga oma osalus konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields