Avaleht

Kelli Toss-Kaasik: taastuvenergia loob Eestile eelise

Enefiti juhatuse esimees Kelli Toss-Kaasik teeks puhta energia tootmisest Eestile konkurentsieelise, mis aitab siia ka tugevad ja kõrgema lisandväärtusega ettevõtlust tuua.
Enefiti juhatuse esimees Kelli Toss-Kaasik leiab, et majanduse õitsemiseks peavad Eestil olema tugevad ettevõtted, mis suudavad väljaspool riiki midagi pakkuda.

Enefiti juhatuse esimees Kelli Toss-Kaasik teeks puhta energia tootmisest Eestile konkurentsieelise, mis aitab siia tugevat ja kõrgema lisandväärtusega ettevõtlust tuua.

Esitasime majanduskonverentsi „Tuulelohe lend 2024“ esinejatele kaks küsimust – millist nõu annaks majanduse kasvule pööramiseks majandusministrile ja mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus. Siin on Kelli Toss-Kaasiku vastused.

Mis on Eesti majanduskeskkonna kõige suurem kasutamata võimalus?

Eesti majanduskeskkond on piiratud. Selleks, et majandus õitseks, peavad meil olema tugevad Eesti ettevõtted, kes suudavad väljaspool Eestit midagi pakkuda. Eesti Energia suudab oma omanikule ehk riigile parimat väärtust luua rahvusvahelise grupina. Enefit Green on oma tootmistega väljaspool Eestit, sest siin on võimalused piiratud. Enefit ASi alla on koondatud kogu Eesti Energia grupi kliendisuunaline äritegevus müügist energialahenduste paigalduseni Soomest Poolani. Enefit Green on samadel turgudel oma taastuvenergia tootmistega, kus on Enefiti kliendid. Meil on tugev kinnistunud rahvusvaheline bränd. Eesti riigile kuuluvus on loonud tugeva usaldusväärsuse — me ei kao ära, ei muuda ühepoolselt lepingu tingimusi, meie grupi äritegevus on läbipaistev, meil on kindel kvaliteet jne. Enefitil on tänaseks olemas raskesti jäljendatavad eelised. Oluline on võimendada neid eeliseid.

Majandusminister küsib sinult nõu ehk mida teeksid, et kaks aastat langenud Eesti majandus taas kasvule pöörata?

Muudaksin puhta energia tootmise meie põhiliseks konkurentsieeliseks, et tuua rohkem tugevat ja kõrge lisandväärtusega ettevõtlust Eestisse ning Baltikumi tervikuna. Tugevam koostöö Eesti kapitalil põhinevate energiaettevõtete vahel, et nii Eestis kui ka väljapool Eestit koos tugevamad olla.  

“Tuulelohe lend”: haridus, teadus, taastuvenergia ja tööstus

Tuulelohe konverents toob lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Lisaks Kelli Toss-Kaasikule astuvad üles Eesti Vabariigi president Alar Karis, president Kersti Kaljulaid, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EIS) juht Kati Kusmin, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Airbalticu juht Martin Gauss, Wise´i Eesti ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin, Bolti kaasasutaja ja juht Markus Villig, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo, EBSi rektor Meelis Kitsing, Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek, aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja Mart Ustav, Milremi asutaja Kuldar Väärsi ning mitmed teised.

Konverentsi juhivad Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi ja taga oma osalus konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields