Avaleht

Tööandjate Ärikohting: mida peaksid tööandjad arvestama vaimselt terve töökeskkonna loomisel

Tööandjate keskliidu Ärikohtingul räägiti sel korral vaimse tervise teemadel.

Tööandjate keskliidu Ärikohtingul võeti fookuses vaimse tervise temaatika töökohal. Arutelu keskmes oli küsimus, mida peaksid tööandjad arvestama vaimselt terve töökeskkonna loomisel. Käsitleti psühhosotsiaalseid ohutegureid, erinevate osapoolte – perearstide, töötervishoiuarstide ja tööandjate – koostööd ja kohandatud tingimustega töötamist ning vaimse tervise alaste kulude maksustamist ja mittemaksustamist.

Kohtumisel jagasid oma kogemusi ja vaateid mitmed eksperdid, sealhulgas Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna juhataja Anne Randväli, Tervisekassa raviteenuste osakonna teenusejuht Isabel Paul, Tööinspektsiooni vaimse tervise konsultant Johan Pastarus ning Maksu- ja Tolliameti tulumaksu osakonna peaspetsialist Regina Varret. Tööandjate vaadet ja ettevõttes rakendatavaid praktikaid jagasid ABB AS tööohutusspetsialist Marju Peärnberg ja Swedbank AS tööheaolu juht Katrin Meos.

“Vaimne tervis, selle hoidmine ning probleemide ennetamine ja lahendamine on tööelus järjest olulisemad teemad. Tööandjad on aina enam huvitatud töökohal tervisliku psühhosotsiaalse keskkonna tagamisest. Samas seisame silmitsi väljakutsetega nagu teadmatus, oskuste puudus ja vaimse tervise spetsialistide nappus, mis kõik takistavad vajadusel asjakohase abi pakkumist,” rõhutas Tööandjate keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann. Ta tõi välja, et alustama peaks probleemide ennetamisest ning nende kiireks lahendamiseks töökeskkonna riskianalüüsis psühhosotsiaalsete riskide hindamisest ja tegevuskava koostamisest. Juhised ja abimaterjalid riskide hindamiseks leiab Tööelu portaalist.

Täname kõiki osalejaid ja ettekandjaid ning kui sinagi soovid tervise ja tööturu valdkonnaga paremini kursis olla, oled Tööandjate keskliidu liikmena oodatud liituma meie töörühmadega! Tööturu ja tervise teemadel hoiab silma peal Tööandjate Keskliidu õigusnõunik Piia Zimmermann. Anna temale liitumissoovist märku, kirjutades elektronposti aadressile piia@employers.ee.

Lisa kalendrisse järgmine Tööandjate keskliidu tööturu töörühma seminar, mis toimub juba 24. mail. Kohtumise teemaks on haiguslehe ajal töötamine ja Töötukassa meetmed tööandjatele.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields