Avaleht

Tervis

Et inimeste töö oleks võimalikult tulemuslik, nad oleksid vähem haiged ja suudaksid seeläbi kauem tööturul püsida, tuleb nende tervise eest hoolt kanda. Iga haiguspäev vähendab lisandväärtuse loomist ning kahandab nii riigi maksutulu kui ka inimeste endi sissetulekut. Lühidalt – haigustest kaotavad kõik ehk nii töötaja, tema tööandja kui ka Eesti riik laiemalt.

Üha enam Eesti majandust kimbutava tööjõupuuduse valguses on töötajate tervis ja võimalikult väike haiguspäevade arv eluliselt tähtis. Seetõttu on kriitilise tähtsusega tervist toetavate töökeskkondade loomine ning kõigi tööturu osaliste panuse suurendamine töötajate hea tervise tagamiseks. 

Fookusteemad tööandjate tervishoiu töörühmas:

 1. Jätkusuutlik ravisüsteem läbi targa meditsiinisüsteemi:
  • patsiendi vaba liikumise tagamine ehk edasiviiv konkurents;
  • mõõtma ja finantseerima peab tervise tulemit, mitte tegevusi ja sisendeid;
  • täiendavaid ressursse nii töötajatelt kui tööandjatelt saab kaasata erakindlustuse toel;
  • tööandja tervisekulutustele tuleb rakendada maksuvabastusi ja töötajate endi tervisekulutustele maksusoodustusi.
 2. Tervena elatud aastate pikendamine ja haiguspäevade vähendamine:
 3. Inimesele tuleb anda suuremad õigused ja ühtlasi ka rohkem vastutust oma tervise eest hoolitsemisel.

Soovid kaasa rääkida ning panustada tervise töörühmas? Anna oma soovist teada meie töörühma koordinaatorile!

Piia tegeleb Tööandjate Keskliidu ja selle juhtorganite juriidilise nõustamisega ja osaleb keskliidu liikmeid puudutavate õigusaktide eelnõude väljatöötamises. Piia koordineerib Eesti Tööandjate Keskliidu tööturu ja tervise töörühmade tööd. Ta on Tööandjate Keskliidu esindajana Eesti Standardikeskuse juhatuse liige, Euroopa Liidu Töötajate Vaba Liikumise Nõuandekomitee liige, Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuris ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Nõuandekomitees asendusliige. Varasemalt on Piia töötanud Justiitsministeeriumis rahvusvahelise õiguse osakonnas ning pikka aega infrastruktuuri majandamise ja transpordiga tegelevas suurettevõttes peajuristina. Piia on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Vabal ajal meeldib talle igasugune liikumine (joogast poksini), uurida meditsiinikirjandust ning vaadata motosporti.

Piia Zimmermann

Õigusnõunik

+372 699 9306

piia.zimmermann@employers.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields