Avaleht

Kogu tõde aasta praktikaeeskujudest

Foto: Raigo Pajula.

Praktikavõimaluste pakkumine on tööandjate oluline ühendamaks tööturu vajadusi ja hariduse pakutavat. Eesti Tööandjate keskliit autasustab seetõttu igal aastal parimaid praktikavõimaluste pakkujaid ja tegi seda sel sügisel neljas kategoorias. Siin on tänavusel konkursil enim silma paistvad ettevõtted.

Parima välistudengite praktikakoha tiitli võitis IT-ettevõte Playtech. Ettevõtte tegevjuht Ivo Lasn selgitas, et praktikakohtade pakkumine aitab muuhulgas teravat tööjõupuudust leevendada. “Viimase paari aasta jooksul oleme võtnud igal aastal umbes 60 praktikanti erinevatesse tehnilistesse rollidesse, kellest pea pooled jäävad meie juurde ka tööle ning kasvavad valdkonna tipptegijateks,“ kommenteeris Lasn. Kuna Playtech tegutseb globaalselt enam kui 20 riigis ning ka ettevõtte töökeel on inglise keel, siis jõuab ettevõttesse praktikale ka järjest enam välistudengeid. „IT-valdkonna välistudengitest jääb peale lõpetamist Eestisse elama ja tööle umbes 2/3, mis on tubli panus sektori tööjõupuuduse leevendamiseks,“ sõnas Lasn.

Parima regionaalse praktikakoha tiitli võitis Tartu metallitööstus Tarmetec. Ettevõtte tegevjuhi Toomas Lepa sõnul tasub noortele tööturul vaja minevaid praktilisi oskuseid juba põhikoolis tutvustama hakata. Samuti rõhutas ta, et töö tänapäevases tööstusettevõttes võib olla mitmekesiste karjäärivõimalustega ega ole füüsiliselt koormav. Õigete ja tööstustele vajalike oskustega töötajate paremaks ettevalmistuseks vajavad ka kutsehariduse probleemid teiste hariduse valdkonna küsimuste kõrval väärilist tähelepanu.

Parim väike-ettevõttest praktikakoht on advokaadibüroo PwC Legal. PwC Legal vandeadvokaat Indrek Kukk selgitas, et praktikandid saavad päris tööd proovida alates esimesest päevast. “„Soovime praktikandile pakkuda valdkonna tippspetsialisti juhendamisel võimalikult sisulist ja arendavat töökogemust. Oleme arvestanud praktikandi eelistusi õigusvaldkonna osas ning konkreetse valdkonna spetsialisti võimalusi praktikanti tema soovitud perioodil juhendada,” rääkis Kukk.

Ja üldvõidu pälvis ehk parim praktikakoha pakkuja on sel aastal puidutööstus Thermory. Ettevõtte tegevjuhi Simmo Soometsa sõnul on praktikavõimaluste pakkumine kasulik nii õpilasele kui ettevõttele. “Praktika Thermory´s annab noorele hea võimaluse saada reaalne töökogemus tööstusettevõttes. See annab noore inimese arengule kiirema hoo ning teadmise, kas jätkata valitud erialal või teha veel muudatusi,“ selgitas ta. Lisaks sunnib programm ka ettevõtte juhte arenema, sest teisi õpetades õpib ise kõige rohkem. „Noored on ägedad ja toovad endaga kaasa ka uusi ideid ja uut energiat. Loomulikult oleme parimatele praktikantidele võimaluse korral ka püsitöökohta pakkunud peale kooli lõppu“.

Eesti Tööandjate keskliidu korraldatud konkursile „Parim praktikakoht“ said kandidaate esitada ettevõtted, kutseõppeasutused ja kõrgkoolid. Kandidaatidena sai üles seada ettevõtteid ja sihtasutusi, kes on läbi viinud eelneva kalendriaasta jooksul praktikat/õpipoisiõpet kutseõppuritele ja/või üliõpilastele. Võitja valis välja žürii. Konkurss toimus seitsmendat aastat.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields