Avaleht

Selgus parim väike-ettevõttest praktikakoht

Auhinna “Parim väikeettevõttest praktikakoht” võtab vastu tunnustuse võitnud PwC Legal vandeadvokaat Indrek Kukk ja auhinna annab üle Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas. Foto: Raigo Pajula.

Eesti Tööandjate keskliidu konkursi “Parim väikeettevõttest praktikakoht” võitis sel aastal Advokaadibüroo PwC Legal, mis võlus hindajaid personaalse ja süsteemse praktikavõimaluste pakkumisega. PwC Legal vandeadvokaat Indrek Kukk selgitas, et praktikandid saavad päris tööd proovida alates esimesest päevast.

Parima väikeettevõttest praktikakoha tunnustuse saab tööandja, kes vaatamata oma väiksusele tegeleb teemaga süsteemselt ja järjepidevalt ning näeb selles võimalust, et oma äri arendada.

Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas kommenteeris, et selle kategooria võitja on eeskuju sellest, kuidas silmapaistvalt head tööd saab järelkasvu panustamisel teha ka väikese kollektiiviga. PwC Legal annab tööd 26 inimesele.

„Praktika pakkumine tasub ära nii tööandjale kui õppijale. Tööandja aitab nii ühendada omas valdkonnas õppimise ja tööturu vajadusi ning noorte tööharjumuste ning -kultuuri kujundamist. Õppija saab aga kinnistada õpitut ja esmase kontakti võimalike tööandjatega, mis aitab ka õppimise motivatsiooni kõrgel hoida,“ rõhutas Aas.

Advokaadibüroo PwC Legal vandeadvokaat Indrek Kukk kommenteeris, et süsteemse praktikavõimalust pakub ettevõte mõned aastad ja juhendatavate arvul ning praktika sisul on selge eesmärk.

„Koos personaliosakonnaga oleme lihvinud praktikantide onboarding-protsesse nii, et praktikant saaks esimesel päeval tutvuda kollektiivi ning vajalike tehniliste protsessidega ning alustada ka sisulise tööga,“ selgitas ta. „Soovime praktikandile pakkuda valdkonna tippspetsialisti juhendamisel võimalikult sisulist ja arendavat töökogemust. Oleme arvestanud praktikandi eelistusi õigusvaldkonna osas ning konkreetse valdkonna spetsialisti võimalusi praktikanti tema soovitud perioodil juhendada.”

Lisaks hoiab ettevõte sidet praktikantidega ka pärast praktika lõppemist, on korraldanud praktikantide lennule praktikalõpu peo või kutsunud noori PwC korraldavatele koolitustele.

Personaalset lähenemist praktika pakkumisel tõstis esile ka võitja selgitanud žürii. Igale praktikandile määratakse kuni kaks vandeadvokaadist või advokaadist juhendajat, kes vastutavad praktikandile töökohustuste jagamise eest. Juhendajad määratakse vastavalt huvipakkuvale õigusvaldkonnale ning töökoormusest lähtuvale võimalusele praktikanti juhendada. Lisaks võlus hindajaid, et Pwc Legal pakub praktikat aastaringselt.

Kuidas selgub parim väike-ettevõttest praktikakoht?

Eesti Tööandjate keskliidu korraldatud konkursile „Parim väike-ettevõttest praktikakoht“ said kandidaate esitada ettevõtted, kutseõppeasutused ja kõrgkoolid. Kandidaatidena sai üles seada ettevõtteid ja sihtasutusi, kes on läbi viinud eelneva kalendriaasta jooksul praktikat/õpipoisiõpet kutseõppuritele ja/või üliõpilastele.

Võitja selgitas žürii.

Kokku tunnustas Tööandjate keskliit sel aastal praktikavõimalusi pakkuvaid ettevõtteid neljas kategoorias.

1. Peaauhinna ehk parima praktikakoha tunnustuse saab tööandja, kes tegeleb süsteemselt praktika ning töökohapõhise õppe pakkumisega ja jagab oma teadmisi teistega. Selle tiitli võitis sel aastal puidutööstus Thermory. Loe lähemalt siit.

2. Parima regionaalse praktikakoha tiitli saab tööandja, kelle tegevus on loonud väärtust ka kohalikule kogukonnale. Sel aastal võitis tiitli Tartumaa metallitööstus Tarmetec. Loe lähemalt siit.

3. Parima välistudengite praktikakoha tunnustuse pälvis sel aastal IT-ettevõte Playtech. Loe lähemalt siit.

4. Parim väikettevõtest praktikakoht. Tunnustuse pälvis PwC Legal.

Konkurss toimub seitsmendat aastat.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields