Avaleht

Viimane võimalus kandideerida parimaks praktikakohaks

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Tööandjate Keskliit ootab kuni 20. aprillini ettevõtetelt ja koolidelt kandidaate parimate praktikakohtade väljaselgitamiseks. Kolmandat korda toimuv konkurss aitab esile tõsta ettevõtteid, kes pakuvad parimal võimalikul moel üliõpilastele ja kutseõppuritele praktikakohti ja õpipoisiõppe võimalusi.

Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 20. aprilliks täita vastav, mille leiab siit: ankeet.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on varasemalt kahel korral toimunud konkurss näidanud, et tööandjad peavad praktikakohtade pakkumist oluliseks ja on varmad oma kogemusi jagama. “Tööandjad panustavad üha enam praktikaprogrammidesse ja näevad selles kasu nii õpilasele kui ka ettevõttele. Praktikakoht võib noore tööalases karjääris olulist rolli mängida, sest aitab lähemalt tutvuda valitud erialaga, proovida koolis õpitu paikapidavust töökeskkonnas ning loob uusi sidemeid. Tööandjale on praktika üheks heaks võimaluseks leida tulevasi töötajaid,” sõnas Tamsar.

Sel aastal on konkursil välja pandud ka eriauhind välistudengitele häid praktikavõimalusi pakkuvale ettevõttele. „Eestis õppivatel välismaa noortel on kaunis keeruline leida praktikakohti ja seetõttu soovime tunnustada ettevõtteid, kes on võtnud vastu keerulise väljakutse tagada kvaliteetne praktika ja juhendamine just välistudengitele,“ lisas Tamsar.

Ettevõtted, kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid on oodatud konkursile kandidaatidena üles seadma ettevõtteid ja sihtasustusi, kes on 2017. aasta jooksul oma ettevõttes läbi viinud praktikat või õpipoisiõpet. Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 20. aprilliks täita vastav, mille leiab siit: ankeet.

Pakkudes läbimõeldult praktikakohti, tutvustavad tööandjad oma ettevõtet ja selle väärtushinnanguid noortele. Varasemad konkursivõitjad on välja toonud teisigi praktika kasutegureid, näiteks toovad noored praktikandid endaga kaasa uusi teadmisi koolist ja aitavad hoida ettevõtet värske ja kaasaegsena. Varasemalt on parimate praktikakohtade tiitlitega pärjatud saanud tööandjad: Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Naudingumaitse OÜ, Wendre AS, ABB AS, Fortaco Estonia OÜ ja Gurmeeklubi OÜ.

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandja saab lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgistoma kodulehel, reklaammaterjalidel ja trükistel.

Eesti Tööandjate Keskliit valib parimad praktikakohad kolmes kategoorias ja lisaks annab sel aastal välja eriauhinna:

Parima praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kes paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel ning panustab kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu tähelepanuväärsel moel, kasutades praktikasüsteeme ja –mudeleid, millest teistel on võimalik õppida.

Parima regionaalse praktikakohana tunnustatakse üht tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel edendab tähelepanuväärsel moel regionaalset koostööd kvalifitseeritud tööjõu järelkasvu koolitamisel.

Parima väikeettevõttest praktikakohana tunnustatakse üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega.

Eriauhinnaga tunnustatakse üht tööandjat, kes on silmapaistval moel toetanud välisüliõpilaste praktikat.

Olulised materjalid:
Parima praktikakoha konkursile kandidaadi esitamise avaldus
Parima praktikakoha konkursi statuut 
Parima praktikakoha märgised: Parim praktikakohtParim regionaalne praktikakohtParim väikeettevõttest praktikakoht

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Lisainfo konkursil kandideerimise kohta:
Anneli Entson
Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik
Tel 6999 303, e-mail anneli.entson@employers.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields