Avaleht

Veel 31. märtsini saab kandideerida peresõbraliku tööandja märgisele

Sotsiaalministeerium koos partneritega on välja töötanud peresõbraliku tööandja märgise. Märgise saamiseks tuleb tööandjatel läbida spetsiaalne programm, mille käigus hinnatakse ja konsulteeritakse tööandjaid peresõbralike võimaluste loomisel. Protsessi lõpus pälvib tööandja peresõbraliku tööandja märgise, mis näitab, et tööandja hoolib oma töötajaskonnast ja hindab tema soove ning vajadusi töö- ja pereelu ühitamisel.

Kui tööandja mõistab töötaja soove ja vajadusi, siis on töötaja rahulolevam ja see võimaldab tal rohkem tööle keskenduda. Uuringute kohaselt on peresõbralikud tööandjad üldjuhul konkurentsivõimelisemad. Positiivse efektina on välja toodud haiguspäevade arvu vähenemist, töötajate madalamat stressitaset ja tööandja maine paranemist.

Peresõbraliku tööandja märgist saavad taotleda kõik tööandjad nii avalikust, kolmandast kui ka erasektorist. Enne märgise taotlemist ei pea tööandja olema eelnevalt kasutusele võtnud peresõbralikke meetmeid. Taotlemiseks piisab sellest, kui tööandjal on soov areneda ning peresõbralikku organisatsioonikultuuri rakendada.

 

Lisainfo ja kandideerimine: tööelu.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields