Avaleht

Kuula uut tööandjate tundi: inseneride kriis tõi ettevõtetele kannibalismi

“Otsime tööturult parimat. Kui ta leiame, siis jääb keegi teine temast ilma ehk meie ettevõtte areng on kellegi teise arvelt,” piltlikustas inseneride kriisi tööstusjuht ja Tööandjate keskliidus hariduse teemat juhtiv Veljo Konnimois. “Vastutaval positsioonil olles ei taha neid allkirju väga lepingutele alla panna, aga midagi muud üle ei jää.”

Eestis ettevõtete ja majandusruum vajavad hädasti insenere, kes aitaksid siia luua kõrgelt tasustatud töökohti ning seeläbi ühiskonda jõukamaks muuta. Samas ei suuda meie haridussüsteem neid piisavalt koolitada. Kuidas seda lahendada, milline roll on sellel reaalainete õppimisel, mida peab tegema, riik ja tööandjad, sellest räägivad saates Radius Machining asutaja ja Tööandjate keskliidu hariduse töörühma juht Veljo Konnimois ning teaduse populariseerija ja AS Metrosert juht Aigar Vaigu.

Kuula saadet siit:

“Tööandjate tund” on Äripäeva raadios eetris kord kuus, 2023. aasta kevadised saated jõuavad kuulajateni 24. aprillil, 22. mail ja 19. juunil.

Varasemaid Tööandjate saateid saab kuulata siit. Saadetes on jutuks olnud nii majanduse konkurentsivõime kasvatamine, innovatsiooni edendamine, tööjõukriisi lahendamine ja palju muud. Saadetes on kõnelenud Kai Realo, Jüri Käo, Janar Holm, Ain Hanschmit, Hando Sutter, Ivo Suursoo, Raul Puusepp, Kadri Mägi-Lehtsi ja paljud teised.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields