Avaleht

Tööandjate keskliit otsib parimaid praktikante

 

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab tänavu esmakordselt säravamaid praktikante. Tööandjad saavad konkursile Praktik cum Laude kandidaate esitada kuni 9. septembrini.

Konkursi eesmärk on tunnustada kutse- ja kõrgkoolide õpuritest praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad ja kelles tööandjad näevad suurt potentsiaali.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on praktika iga õppuri jaoks oluline etapp elukutse omandamisel ja edu ning püüdlused selles väärivad märkamist. „Soovime tunnustada kutseõppureid ja üliõpilasi, kes suhtuvad õppekavas ettenähtud praktika sooritamisse pühendumusega ja kelle töösooritusega on praktikaettevõte väga rahul,“ sõnas ta. „Juba laekunud ankeedid näitavad, et õppurid võtavad praktikat tõsiselt ja näevad seda esimese sammuna oma erialases karjääris.“

Tamsare sõnul on süsteemne ja läbimõeldud praktika vajalik nii praktikandile kui ka ettevõttele. „Õppurile pakub praktika esmase töökogemuse ja aitab noorel olla erialaselt võimekam, sest diplomist üksi ei piisa,“ rääkis ta. „Praktika annab võimaluse luua positiivse kontakti potentsiaalse tööandjaga ja avaldab seeläbi mõju edasisele tööelule ja karjäärivalikutele,“ rõhutas Tamsar.

Konkursi täpsemad tingimused ja vormi kandidaadi esitamiseks leiab Eesti Tööandjate Keskliidu kodulehelt https://vana.employers.ee/uudised/praktik-cum-laude-parima-praktikandi-konkurss/). Konkursile saavad tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, hotellid ja restoranid. Praktikant peab olema tööandja juures praktika sooritanud vahemikus 1. jaanuar – 31. august 2016. Parimad praktikandid kutsehariduse ja kõrghariduse kategooriates seluvad oktoobri lõpus.

Parimale praktikandile on auhinna välja pannud Estonian Business School, kes pakub karjäärinõustamist ning võimalust läbida omal valikul 6 EAP ulatuses aineid või kursuseid.

Praktik Cum Laude konkurss on pilootprojekt, mille Eesti Tööandjate Keskliit korraldab koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ja Eesti Hotellide ja Restoranide Liiduga.

Kampaania Facebooki lehthttps://www.facebook.com/PraktikCumLaude/

Projekti toetavad Euroopa Sotsiaalfond ja Haridus- ja Teadusministeerium.

 

 EL_Sotsiaalfond_horisontaalne
 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields