Avaleht

Praktiline seminar tööjõupuuduse leevendamisest 16. oktoobril Paides

Eesti Tööandjate Keskliit ja PARE kutsuvad tasuta seminarile „Kus nad on? Vähekasutatud võimalused töötajate leidmiseks ja koolitamiseks“, mis toimub 16. oktoobril Paide Muusika ja Teatrimajas (Pärnu 18, Paide).

Kutsume kokku piirkonna tööandjad, kogukonna-aktivistid, kohalike omavalitsuste esindajad ja vähenenud töövõimega inimeste esindajad. Jagame kogemusi ja arutame koos, kuidas leevendada piirkonnas tööjõupuudust ning samas aidata vähenenud töövõimega inimestel rakendust leida.

  • Töötukassa esindaja teeb praktilise ülevaate, milliseid riigi toetusi ja teenuseid on tööandjal võimalik saada, kui tema juures töötab või kui ta värbab vähenenud töövõimega inimesi.
  • Kogemuslood tööandjatelt, kes on vähenenud töövõimega inimesi edukalt kaasanud ja nõnda leidnud häid ja pühendunud töötajaid: AS Wendre personalijuht Liisa Alekask ja AS Eesti Pagar personalijuht Maive Premet.

Päeva teises osas keskendume töötajate leidmisele läbi praktikasüsteemi arendamise ja õpipoisiõppe kasutamise – ikka tööandjalt tööandjale kogemusi jagades. Järvamaa Kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin räägib, kuidas ettevõtted saavad koostöös haridusasutustega piirkonna õppuritest endale sobivat töötajate järelkasvu koolitada. Sihtasutuse Koeru Hooldekeskus juhatuse liige Terje Teder räägib enda kui tööandja kogemusest, kuidas õpipoisiõppe abil töötajaid koolitada ja olemasolevate kvalifikatsiooni tõsta.

Üritusel selgub ka ka Õppijasõbraliku Tööandja 2019 tiitli võitja (auhinna annab välja Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ANDRAS koostöös Eesti Tööandjate Keskliiduga).

Osalemine on TASUTA. Kuna osalejate arv on piiratud, siis on vajalik eelnev registreerimine siin: https://www.pare.ee/klubi/7676

Toimumisaeg: 16. oktoober 2019 kell 10-16

Toimumiskoht: Paide Muusika- ja Teatrimaja, Pärnu 18, Paide

Osalustasu: TASUTA

Lisainfo: Gea Otsa, gea@employers.ee , tel 5266464

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields