Avaleht

Sven Pertens: ettevõtja tahab lihtsalt tööd teha

Praegune riigipidamise süsteem kostitab ettevõtjaid paljude vastuolude ja süsteemist tingitud probleemidega, mis vajavad lahendamist ainuüksi selleks, et saaks tõhusalt tööd teha ja tööd anda, selgitas vajadust riigi toimimise reformi järgi Lemminkäinen Eesti juhataja Sven Pertens.

Tema kinnitusel toodab riiklik bürokraatia tänaseks lausa arutul hulgal erinevaid ebamõistlikke regulatsioone. “Riik on siin kaugenenud reaalsest majanduselust, see toob kaasa raiskamise ja üle võimete elamise, riigi valitsemiskulude kasvu, investorite huvi kadumise ning maksukoormuse suurenemise,” rõhutas Pertens.

Riigi tõhusa toimimise parandamiseks pole Pertensi hinnangul vaja minna põhiseaduse kallale, kuna põhiseaduses sätestatud mõtted on piisavalt üldised et jätta ruumi tervele mõistusele ja loogikale nende rakendamisel. “Kahjuks tuleb praktikas ette, et justnimelt põhiseadusele viidates mõjutatakse protsesse suundades, mis on vastuolus põhiseaduse enese eesmärgiga,” tõdes Pertens. “Valitseb formaalne lähenemine, sisuline jäetakse tahaplaanile. Üks selliseid näiteid on ehitusseadustikus, kus antakse õigus tegutseda vastutava isikuna mitmes ettevõttes samaaegselt.”

Pertens esineb Tuulelohe Lennu konverentsil ettekandega “Riik ja ettevõtlus – kas kindlalt edasi või teeme teisiti?”.

NB! Pildile klikates näete tutvustavat videot.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields