Avaleht

Soome .fi domeenide registreerimine muutub kõigile kättesaadavaks

Alates 5. septembrist avaneb kõigile võimalus registreerida Soome .fi domeene, mis seni olid kättesaadavad vaid Soome ettevõtetele ja kodanikele. 

Soome tippdomeeni registripidajana on volitatud tegutsema ka Eesti suurim domeenide registripidaja Zone.ee, mis avas 31. augustil .fi domeeni-taotluste eelregistreerimise. Nagu näitas .ee domeenireform, on just registreerimisvõimaluse avanemise hetk parim aeg saada endale huvipakkuv sõnaline või ärinime kaitseks vajalik domeen. Kuna domeenide registreerimine käib taotluste registrisse laekumise järjekorras, pakub taotluse eelnev vormistamine võimaluse jätta võistlusmoment arvuti hooleks.

Ettevõtjatel tasub võtta hetk ja panna kahele olulisele küsimusele vastamiseks pea tööle :

  • Kas mõni oluline ärinimi, kaubamärk või tunnus vajaks Soome turul kaitsmist?
  • Kas .fi domeeni kasutuselevõtt looks uusi kasvuvõimalusi?

Kui vastus emmale-kummale küsimusele oli jaatav, siis tasub kindlasti valmistuda Soome tippdomeenis oma domeeni registreerimiseks.

Olemasolevatele .fi domeeni omanikele tähendab registrimudeli vahetumine vajadust kiireks tegutsemiseks vaid siis, kui domeen on registreerinud otse registris või domeen on registreeritud vahendaja juures, kes ei hakka registripidajaks. Selliste domeenide omanikud peavad enne oma senise registreeringu aegumist leidma endale registripidaja, kes aitaks tulevikus domeeni pikendada, nimeserverikirjeid ning kasutajaandmete muuta jne, sest Viestintävirasto neid teenuseid enam otse ei paku. Samuti peab registripidaja pakkuma edaspidi domeeni omanikule kasutajatuge.

Täpsemat infot Soome tippdomeeni reformi kohta on võimalik leida Zone.ee blogis aadressil https://zone.ee/blogi ja Viestintävirasto lehel https://domain.fi.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields