Avaleht

Siseministeerium pakub migratsiooninõustamist ja kohanemisprogrammi välismaalastele

Hea tööandja! Siseministeerium pakub välismaalaste värbamisega tegelevale tööandjatele võimalust kasutada migratsiooninõustajate teenust. Teiseks on Eestisse elama tulnud välismaalastel võimalus saada osa kohanemisprogrammist, mille käigus on võimalik õppida eesti keelt, saada aimu peamistest õiguslikest regulatsioonidest ja saada igapäevasteks toimetusteks asjakohast infot. 

Migratsiooninõustajad.

Politsei- ja piirivalveameti juures töötavate nõustajate peamiseks eesmärgiks on toetada välismaalaste Eestisse elama asumist ning olla partneriks tööandjatele, ettevõtjatele, õppeasutustele ning teistele osapooltele, kes välismaalasi Eestisse kutsuvad. Vajadusel saab nõustajaid kutsuda koolitustele ja infopäevadele. Nõustajad töötavad eesti, inglise ja vene keeles. Teenus on tasuta.

Nõustatakse telefoni, emaili, Skype kõne ja vahetu kohtumise teel. Nõustajaga kohtumise või Skype videokõne aeg lepi eelnevalt kokku.

Telefon: 612 3500 (E-R 9.00-15.00)
E-post: migrationadvice@politsei.ee
Skype: EstonianPolice_MigrationAdvice

 

Mis on kohanemisprogramm?
Kohanemisprogramm on Eesti riigi poolt pakutav tasuta õppeprogramm, mis aitab Eestisse saabunud välismaalastel meie riigis kergemini sisse elada ja siinse eluga kohaneda. Erinevatest koolitustest koosnev programm annab ülevaate Eesti riigi ja ühiskonna toimimisest ning igapäevasest elukorraldusest. Programmi raames õpetatakse eesti keelt, tutvustatakse töö, õppimise ja perekonnaga seotud teemasid. Koolitused toimuvad nii inglise kui vene keeles Tallinnas, Tartus ja Narvas. Ühtlasi pakume in-house koolitusi ehk kui ettevõttes töötab välismaalasi rohkem, on võimalus koolitusi läbi viia nt ettevõtte ruumides ja asjaosalistele sobivatel aegadel.  

Kes saavad osaleda?

Välismaalased, kes on Eestis elanud vähem kui 5 aastat ning:

– kes on kolmandate riikide kodanikud ja kellele on antud Eestis tähtajaline elamisluba;

– kes on EL kodanikud ja kes on registreerinud oma elukoha Eestis ja omandanud sellega tähtajalise elamisõiguse.

Täpsemat infot kohanemisprogrammi kohta saab: https://www.settleinestonia.ee/ 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields