Avaleht

Selgusid konkursi “Parim praktika 2023” võitjad

“Parim praktika 2023” konkursi üldvõitja ehk parim praktikakoht – elektroonikatööstus Ericsson Eesti AS. Foto: Meeli Küttim.

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustas täna konkursi “Parim praktika 2023” kõige silmapaistvamaid praktikante ja Eesti parimaid praktikavõimalusi pakkuvaid ettevõtteid. Ettevõtetest pälvisid tunnustuse elektroonikatööstus Ericsson Eesti, robotsõidukite tootja Clevon ja nõustamisettevõte Miltton New Nordics. 

„Praktikast võidavad igal juhul kõik osapooled – õppijad saavad reaalse töökogemuse, õppeasutustel ja ettevõtetel aga on koostööd tehes võimalik parandada õppe kvaliteeti ja muuta see veelgi enam tööturu vajadustele vastavaks,“ rõhutas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal autasustamisel. 

Eesti Tööandjate Keskliidu hariduse töörühma juht Veljo Konnimois märkis, et praktikavõimaluste pakkumisega aitavad ettevõtted õppimist ja tööelu lähendada, kuid saavad abi ka töötajate puuduse leevendamiseks. “Eesti suurim vara on targad ja ettevõtlikud inimesed, kuid vajalike oskustega inimesi on meil puudu ning konkurents nende värbamise nimel tihe. Nii saab ettevõtte praktikasse panustamisest teiste ees eelise, sest saab sellega võimaluse endale tulevasi häid ja andekaid töötajaid leida,“ leidis ta. 

Praktika-alase tegevuse eest tunnustati ettevõtteid kolmes kategoorias – üldvõitja, parim regionaalne ettevõte ja parim väike-ettevõte (kuni 49 töötajat). 

Parimad praktikakohad

Üldvõitja ehk parim praktikakoht – elektroonikatööstus Ericsson Eesti AS. Ettevõte pakub praktikavõimalusi enam kui 60 õpilasele aastas ja paistab silma süsteemse koostööga erinevate õppe-asutustega ning enda praktikajuhendajate arendamisega. Paljud neist on läbinud mentorluse või juhtimiskursuse. 

Parim väike-ettevõtte praktikakoht – nõustamisettevõte Miltton New Nordics. Ettevõtepakub neli kuud kestvat praktikaprogrammi Lendstart, kus osaleb igal suvel 8-9 praktikanti. Ettevõte pakub erialast väljundit nii Eestis õppivatele tudengitele kui valdkonnas alustavatele talentidele ning panustav valdkonna ekspertide järelkasvu. 

Parim regionaalne praktikakoht – robotsõidukite tootja Clevon AS. Ettevõtepakub töökohapõhist õpet kõrghariduse tasemel ehk õpilane saab teooriat kohe näiteks tootearenduses kasutama hakata. Ettevõttes tegutsev Clevoni Akadeemia on žürii hinnangul hea näide sellest, kuidas tagada ettevõtetele vajalike oskustega töötajate järelkasv, õppijale töömaailmas väärtuslikud kogemused ja teadmised ning koolile kindlustunde, et teeb seda, mida ettevõtetel on vaja. 

Parimad praktikandid

Parimad praktikandid valiti samuti kolmes kategoorias – parim kutsehariduses, parim kõrghariduses ja parim välisüliõpilasest praktikant. 

Parim praktikant kutsehariduses – Kätlin Rang. Ta sooritas Tallinna Majanduskooli kvaliteedispetsialisti eriala II kursuse õppurina praktika tööstusettevõttes HANZA Mechanics Tartu. Ettevõtte andmeil on Kätlin suurepärane näide sellest, et huvi ja pingutamisega jõuab praktikast lühikese ajaga märkimisväärset karjääri teha – praktikal omandatud oskused võimaldasid tal kohe pärast selle lõppemist ettevõttes tööle asuda. 

Parim praktikant kõrghariduses – Kiara Rumask. Ta sooritas TalTech Tartu Kolledži Inseneriteaduskonna ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimise eriala II kursuse õppurina praktika ehitusettevõttes Merko Ehitus Eesti. Merkol oli Kiarast platsimeeskonna täieõigusliku liikmena väga palju abi ja ettevõte leiab, et ta on sihikindluse ja teadlikkusega eeskuju mitte ainult õppivatele inseneeria õppekavade tudengitele, vaid ka alles oma tulevast ametivalikut kaaluvatele noortele.  

Parim välisüliõpilasest praktikant –  Leo Bonnot. Ta sooritas Université Bretagne Sud laevade projekteerimise magistriõppe I kursuse õppurina praktika laevaehitusettevõttes Baltic Workboats. Ettevõte iseloomustas teda kui kohanemisvõimelist, arvestavat ja kohusetundlikku praktikanti, kelle võtab meelega uuesti vastu. 

Publiku lemmik – Sam Schmidt. 

Tööandjate keskliidu FB lehel toimunud hääletuse võitis Sam Schmidt, kes sooritas TalTech/Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala II kursuse õppurina praktika Eesti suurimas pangas Swedbank. Noortepanganduse praktikal ei täitnud ta panga teatel mitte üksnes oma ülesandeid suurepäraselt, vaid tõi ettevõtte igapäevatöösse uusi ideid ja energiat. 

Metoodika ehk kuidas selgusid parimad praktikakohad ja praktikandid? 

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud konkursile „Parim praktika 2023“ said kandidaate esitada ettevõtted, kutseõppeasutused ja kõrgkoolid.  

Kandidaatidena sai üles seada ettevõtteid ja sihtasutusi, kes on läbi viinud eelneva kalendriaasta jooksul praktikat/õpipoisiõpet kutseõppuritele ja/või üliõpilastele ning praktika läbinud õpilased. 

Võitjad selgitas välja žürii. 

Konkurss toimub kaheksandat aastat.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields