Avaleht

“Parim praktika 2023” konkursi parimad näitavad teistele eeskuju

Selgunud on konkursi kõikide kategooriate esikolmikusse valitud organisatsioonid ja praktikandid.
Selgunud on konkursi kõikide kategooriate esikolmikusse valitud organisatsioonid ja praktikandid.

Tänavusele konkursile “Parim praktika 2023” esitati 25 praktikanti ja 36 praktikat pakkunud organisatsiooni, kelle hulgast on žürii selgitanud välja kategooriate parimad. Kes võidavad konkursi erinevad kategooriad, selgub juba 14. novembril toimuval pidulikul auhindamise tseremoonial.

Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi “Parim praktika 2023” eesmärk on tõsta esile silmapaistvalt üliõpilastele ja kutseõpilastele praktikakohti pakkuvaid organisatsioone, mis tunnetavad seeläbi vastutust ja panustavad töötajate järelkasvu arendamisse. Samuti tunnustab konkurss silmapaistvaid praktika läbinud kutse- ja kõrgkoolide õpilasi.

“Parim praktika 2023” projektijuht Evelyn Parv: “On rõõm näha, et noori praktikante, kes alles alustavad oma karjääri, hinnatakse üha enam. Ankeete lugedes tekkis soe tunne – need noored on olnud oodatud. Praktikandid on olnud võrdväärsed partnerid juba organisatsioonis töötavale meeskonnale ja nende töö ja panus on loonud praktika organisatsioonidele märkimisväärset lisaväärtust.”

Organisatsiooni täieõigusliku liikmena on neil võimalus õppida ja avastada, näha probleeme ja otsida neile lahendusi, sageli ka liikuda organisatsiooni sees horisontaalselt ja tutvuda erinevate osakondade tööga. Organisatsiooni kultuurist ülevaate saamiseks kaasatakse noori ka organisatsiooni erinevatesse tegevustesse ning sündmustesse.

Praktika on sageli esmane puutepunkt noore inimese ja valitud eriala vahel ning on seetõttu väga oluliseks verstapostiks inimese edasises karjääris. Hästi ettevalmistatud, strateegiliselt läbiviidud ja professionaalselt juhendatud praktika loob kindlustunde valitud eriala sobivuse kohta.

Praktikat pakkuvate organisatsioonide võimalused on mitmekesised ja põnevad. Konkursile laekunud praktikakohad teevad oma tööd tõsiselt ja südamega. Arvestatakse noore iseseisvat elu alustava inimese majanduslikku võimekust ning seetõttu pakuvad mitmed praktikaorganisatsioonid (kaugemalt tulevatele) praktikantidele abi majutuse leidmisel, isegi võimalust elada ja süüa praktikaorganisatsiooni kulul.

“Hea koostöö aluseks on omavaheline suhtlus ning seetõttu oli rõõmustav näha praktika tagasisidestamise olulisust ja rohkust. (Arengu)vestlused ei toimu mitte ainult praktika lõpus, vaid omavahelised vestlused noore inimese ja kooli poolsete ootuste välja selgitamiseks toimuvad kogu praktikaperioodi jooksul. See võimaldab mõlemal poolel hõlpsamini täita püstitatud eesmärke ja vajadusel oma suuna korrigeerida,” lisab Parv.

Kuna tööturul käib tihe konkurents, on praktika suurepärane võimalus oma organisatsiooni tulevikutalente leida ja värvata. Paljud sel aastal esile tõstetud parimad praktikandid on täna leidnud oma tee ja töökoha just nende organisatsioonide juures, kus nad praktikat sooritasid.

Eesti Tööandjate Keskliit tänab kõiki konkursil osalenuid ja loodab tulevikus näha veelgi rohkem silmapaistvaid praktikakohti ja praktikante!

Kategooriate parimad

Sel aastal esitati „Parim praktika 2023“ konkursile 2022/2023 õppeaastal praktika läbinud 25 praktikanti ja 36 praktikat pakkunud organisatsiooni. Nendest parimad selgitas välja žürii.

Alljärgnevalt konkursi kõikide kategooriate esikolmikusse valitud organisatsioonid ja praktikandid tähestikulises järjekorras.

Parim praktikakoht 2023 TOP 3

 • Ericsson Eesti AS
 • HANZA Mechanics Tartu AS
 • Swedbank AS

Parim regionaalne praktikakoht 2023 TOP 3

 • Clevon AS
 • JELD-WEN Eesti AS
 • TS Laevad OÜ

Parim väikeettevõtte praktikakoht 2023 TOP 3

 • AS Balti Logistika
 • Miltton New Nordics OÜ
 • OÜ Ökomets

Parim praktikant kutsehariduses (kutsekoolid) 2023 TOP 3

 • Ketly Kollamaa. Sooritas Tartu Rakendusliku Kolledži Majutusteeninduse eriala 3. kursuse õppurina praktika Vihula Manor Hospitality OÜs.
 • Kätlin Rang. Sooritas Tallinna Majanduskooli Kvaliteedispetsialist eriala 2. kursuse õppurina praktika HANZA Mechanics Tartu ASis.
 • Meriliis Tõnisson. Sooritas Tallinna Majanduskooli Personalispetsialisti 5. taseme eriala 2. kursuse õppurina praktika Eesti Töötukassas.

Parim praktikant kõrghariduses (rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid) 2023 TOP 3

 • Hugo Jõks. Sooritas TalTech Tartu Kolledži Ehitusprojekteerimine ja arhitektuuri eriala 3. kursuse õppurina praktika ASis Eesti Raudtee.
 • Kiara Rumask. Sooritas TalTech Tartu Kolledži Inseneriteaduskonna Ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimise eriala 2. kursuse õppurina praktika Merko Ehitus Eesti ASis.
 • Liisi Suitsberg. Sooritas Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi Reklaam ja suhtekorralduse eriala 2. kursuse õppurina praktika Ericsson Eesti ASis.

Parim välisüliõpilasest praktikant 2023 TOP 3

 • Anu Alexis Kruminš. Sooritas Satakunta University of Applied Sciences (SAMK) Maritime Studies Sea Captains degree programme õppurina praktika OÜs HT Laevateenindus.
 • Arzu Miriyeva. Sooritas Tartu Ülikooli Kindlustus- ja finantsmatemaatika 2. kursuse õppurina praktika Swedbank ASis.
 • Leo Bonnot. Sooritas Université Bretagne Sud Laevade projekteerimise magistriõppe 1. kursuse õppurina praktika Baltic Workboats ASis.

Žürii

Nii noorte talentide kui ka praktikakohtade seast aitas selgitada välja parimatest parimad konkursi žürii: Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas; Eesti Tööandjate Keskliidu hariduse töörühma juht ja RADIUS Machining juhatuse liige Veljo Konnimois; Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduspoliitika ja oskuste poliitika ekspert Karin Ruul; „Parim praktikakoht 2022″ konkursi võitja puidutööstus Thermory personalijuht Katri Jürine; Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi juht ning varasemate praktikakonkursside eestvedaja Anneli Entson ning Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend.

Parima praktikandi publiku hääletus

Kuna soovime, et kõik konkursile esitatud praktikandid saaksid tunnustatud, valmistasime ette ka elektroonilise rahvahääletuse meie Facebooki lehel. See annab kõigile võimaluse tunnustada oma lemmikpraktikanti ning anda tema poolt oma hääl. Hääletus on avatud 10. novembri keskpäevani ja arvesse lähevad kuni kella 12.00 antud hääled.

Tule vaatama ja anna hääl oma lemmiku poolt Tööandjate keskliidu Facebooki kanalis!

Parimatele praktikantidele väärikad auhinnad

Meie heaolu ja tervis sõltuvad mitmetest teguritest, sealhulgas puhkusest, kvaliteetsest unest, toitumisest ning ka lihtsalt ilusatest ja vajalikest esemetest meie igapäevaelus. Tööandjate Keskliidu liikmed, nagu AS Tallink Grupp, Chocolala OÜ, Infotark AS, Pharma Holding OÜ, Tallinna Kaubamaja Grupp AS ja Wendre AS, on panustanud parimate praktikantide auhinnapaketi, mis sisaldab erilisi kingitusi, mis aitavad hoida tervist ning tuua rõõmu ja naudingut igapäevaellu.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields