Avaleht

Selgusid Eesti parimad praktikandid

Täna selgusid Eesti Tööandjate keskliidu konkursi “Praktik Cum Laude” võitjad ehk Eesti ettevõtetes kõige silmapaistvama praktika teinud õppijad. Parimad praktikandid töötavad Konkursiga tõstetakse esile nii silmapaistvaid praktikante kui ka nende juhendajaid.

Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas rõhutas, et tööandjad on hariduse usku. “Targast rahvast sõltub, kui hästi läheb Eesti majandusel ja seeläbi ka Eesti inimestel ning meie riigil. Õpitut ehk teooriat aitab kinnistada selle kasutamine ehk praktika. See on oluline osa erialasest väljaõppest. Soovime, et see mõtteviis leviks nii noorte kui ka tööandjate seas.”

Praktikandile annab silmapaistev töö ja konkursil esile tõstmine võimaluse oma võimeid ka laiemalt näidata ja tööandjatele silma jääda ning andekatele praktikantidele on ettevõtted ka tööpakkumisi teinud. “Tööturul annab praktika teistega võrreldes eelise, sest tööandjad hindavad värbamisel praktilist töökogemust,” selgitas Aas.

Konkursil selgitati parimad neljas kategoorias.

Praktik Cum Laude võitja 2022, parim praktikant kõrgharidusest on Helen Strom.

Ta sooritas Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini ja restaureerimise kolmanda kursuse tudengina praktika jalatsitööstuses ABRIS ja viis läbi ka uute vegannahkade testid. Helen osutus unistuste praktikandiks selge visiooni, pealehakkamise, õppimisvõime ja töökuse tõttu. Nii oli ta ettevõttes pigem tubli kolleeg kui juhendatav.

Tema juhendajad olid Eda Pild (OÜ ABRIS) ja Tiina Karu (Kõrgem Kunstikool Pallas)

Praktik Cum Laude võitja 2022, parim praktikant kutseharidusest on Alexander Andres Leppik

Ta sooritas Tartu Rakendusliku Kolledži keevitus-ja metallitööde kolmanda kursuse õppurina praktika metallitööstuses Tarmetec. Asjatundliku ja motiveeritud praktikandina võttis ta endale koostöös juhendajaga järjest suuremat vastutust keerukamate ja nõudlikemate ülesannete täitmiseks. Sulandus sõbraliku suhtlejana kiiresti meeskonda.

Tema juhendajad olid Heiki Hint (Tarmetec OÜ) ja Kaarel Rodima (Tartu VOCO)

Praktik Cum Laude võitja 2022, parim praktikant töökohapõhises õppes on Oliver Hallik

Tartu Rakendusliku Kolledži turvasüsteemide tehnikuks õppija sooritas praktika turvaettevõttes G4S Eesti. Eelnevalt oli ta omandatud elektriku kutse ja ta oli mitu aastat elektrikuna tööd tehtud. Täna on ta iseseisvalt toimetav turvasüsteemide tehnik, kes õpetab ise õpipoisse/praktikante välja.

Tema juhendajad olid Timo Sink (AS G4S Eesti) ja Hellika Ivanov-Simson (Tartu VOCO)

Praktik Cum Laude võitja 2022, parim välistudengist praktikant on Andrii Boryshkevych

Tallinna Tehnikaülikooli mehhatroonika magistriõppe esimese kursuse tudeng sooritas tehnoloogia testimise projektijuhi praktika elektroonikatööstuses Ericsson Eesti. Oli aktiivne initsiatiivi võtmisel ja meeskonnavaimu loomisel projektimeeskondades ning kohanes kiiresti ettevõtte mitmerahvuselises meeskonnas. Hoomas hea projektijuhina nii suurt pilti kui detaile. Sai ettevõttelt pärast magistriõpinguid tööpakkumise.

Tema juhendaja oli Mahmud Mahmudlu (Ericsson Eesti AS)

Praktik Cum Laude publiku lemmiku tiitli pälvis Fatema Tarin, Eesti Energia AS praktikant. Tema poolt hääletas 1468 hääletajat. Juhendajale avaldas enim muljet Fatema soov õppida, mõista, katsetada, arutleda ja kontseptualiseerida keskkonnaalaste lahenduste üle, et mõista parimate praktikate näiteid inseneri vaatenurgast – kuidas parandada veemajandust, muuta jäätmed ringmajanduse kaudu kasulikeks ressurssideks ja aidata ettevõtetel vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid tehnoloogilise rakendamise kaudu.

TAUST

“Praktik Cum Laude” konkurssi korraldab Eesti Tööandjate keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametiga.

Kandidaate said konkursile esitada kõik tööandjad, kes soovisid oma silmapaistvaid praktikante esile tõsta.

Võitjad valis välja žürii, mis koosnes Eesti Metsa-Puidutööstuste Liidu, Eesti Tööandjate keskliidu ja Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti esindajatest.

Žürii hindas praktikandi õppimisvõimet, erialast arengut praktika käigus, töösse suhtumist ja ettevõtte rahulolu töösooritusega.

Konkurss toimus seitsmendat aastat ja sel aastal esitati konkursile kokku 44 praktikanti.

Parimatele praktikantidele pani auhinnad välja Tallink Grupp ja parimatele juhendajatele Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.

Sel sügisel on Tööandjate keskliit tunnustanud ka neid ettevõtteid, mis on parimaid praktikakohti pakkunud. Loe nendest siit https://employers.ee/kogu-tode-aasta-praktikaeeskujudest/

Fotod: Raigo Pajula

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields