Avaleht

Raul Puusepp: laseme end Läti eeskujust nakatada

Eesti Tööandjate keskliidu tööturu töörühma juht ja volikogu liige ning Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp. Foto Gunnar Laak.
Tööandjate keskliidu tööturu töörühma juht ja volikogu liige ning Tallinna Kaubamaja Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp. Foto Gunnar Laak

Läti otsus leevendada välistöötajatele seatud reegleid näitab eeskuju ka Eestile, kirjutab Tööandjate keskliidu volikogu liige ja tööturu töörühma juht Raul Puusepp Äripäeva arvamuskülgedel. Meie karmid välistöötajate piirangud on oma aja ära elanud ja vajavad samuti hädasti muutmist.

Välisinvesteeringuid vajab väike ja avatud majandus nagu õhku

Eesti tööturg on väike ja vananev, välistöötajate palkamise reeglid arenenud maailma ühed karmimad ning vajalike oskustega töötajate puuduse tõttu kiirelt kallinenud tööjõukulu kahandab Eesti majandusruumi konkurentsivõimet. See on teinud võimalikuks paradoksi, et majandus on kaks aastat küll langenud, kuid palgad on jätkanud kiiret kasvu.

Piisav tööjõud ja välistöötajate kaasamine on aga tähtis nii siin tegutsevate ettevõtete arengu tagamiseks ka välisinvestorite meelitamiseks, kuna need hindavad enne investeerimisotsust tööjõu kättesaadavust ja oskustaset. Välisinvesteeringuid vajab väike ja avatud majandus aga nagu õhku.

Välistööjõu värbamine vajab restarti

Eesti Tööandjate Keskliit on pikka aega juhtinud tähelepanu, et meie majanduse areng ja seeläbi ühiskonna jõukuse kasv vajab ka välistöötajate abi ja oskuseid.

Võisteldes töötajate nimel teiste riikidega, on Läti täna heaks eeskujuks. Meilgi on aeg vaadata üle nõuded välistöötajatele, näiteks kaotades või suurendades pikaajaliste töölubade piirarvu ning reguleerides välistöötajate kasutamist palga alammäära kaudu.

Loe täismahus arvamusartiklit ajalehest Äripäev!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields