Avaleht

Praktikaprogramm: koostöö TalTechi majandusteaduskonnaga

TalTechi majandusteaduskond koostöös ettevõttega Recrur on loonud tööandjatele ja oma tudengitele unikaalse praktikavahenduskeskkonna, mille eeliseks on kasutajamugavus ning automatiseeritus.

Portaal võimaldab tööandjal hoida kokku ajalist ja rahalist ressurssi, sest kuulutuse lisamine või üles laadimine võtab tõesti vaid mõned hetked. Lisaks saab tööandja kiiresti ligipääsu väga kvaliteetsele sihtrühmale: andekad, haritud, motiveeritud noored professionaalid.

Miks võiksid tööandjad portaali kasutada?

  • Kuulutuse sisestamine on lihtne ja kiire.
  • Kandidaatide haldamine, oma talendibaasi moodustamine ning kiire tagasiside andmine on ühes keskkonnas.
  • Kõiki andmeid saab lihtsalt analüüsida ja statistikaks vormida.
  • Kogu värbamisprotsessist on detailne ülevaade nii tööandjal, ülikoolil kui ka üliõpilasel.
  • Keskkond on spetsialiseerunud üliõpilaste värbamisele.

Portaal on esimene Eesti kõrghariduses, kus on võimalik nii kandideerida kui värbamisprotsessi hallata st see pakub terviklahendust. Senised ülikoolide lahendused on infot vaid veebilehel kuvanud, kuid kandideerimise ja haldamise võimalus on puudunud. Lisaks pannakse infot FB-i, palutakse e-maili teel listidesse edasi saata, teadetetahvlile üles panna. See tähendab, et kanaleid on palju ja kogu protsess on nii tööandja kui tudengi jaoks segane ja pigem aeganõudev. Seepärast näeme, et ka teised Eesti ülikoolid võiksid sellise lahenduse kasutusele võtta.

TalTechi andekad praktikandid aitavad ettevõtjatel leevendada vähese tööjõu probleemi. „Eestis on kvalifitseeritud tööjõu järgi suur puudus. TalTechi platvorm annab tööandjatele ligipääsu pädevatele noortele, kes on kõrgelt motiveeritud ning saanud tugeva erialase hariduse,“ kinnitas Recruri tegevjuht Marit Alaväli.

„Loodud platvorm on eriline ja unikaalne rakendus Eestis, mis loob selge ja läbipaistva silla tudengite ja tööandjate vahel. Uues keskkonnas saavad üliõpilased iseseisvalt kandideerida praktikakohtadele ja tööpakkumistele ning sellega panna aluse oma tulevaseks karjääriks,” rääkis praktikaportaali projektijuht Laura Lõhmus TalTechi majandusteaduskonnast.

Praegu on praktikaportaali kasutajateks tööandjad ning TalTechi majandusteaduskonna tudengid, kuid tulevikus plaanitakse portaali laiendada ka teistele tehnikaülikooli tudengitele.

Portaal võimaldab tööandjatel hõlpsasti värvata noori talente ärijuhtimises, majandusanalüüsis, turunduses, riigi- ja õigusteadustes ning väga paljudes teistes valdkondades.

Portaaliga saab tutvuda siin.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields