Avaleht

Parim regionaalne praktikakoht on HANZA Mechanics Tartu OÜ

Eesti parim regionaalne praktikakoht, Tartus asuv allhanketööstuse ettevõte HANZA Mechanics Tartu teenis tunnustuse läbimõeldud praktikasüsteemi ja regionaalse panuse eest.

Täna, 18. mail andis haridus- ja teadusminister Mailis Reps 2018. aasta parima regionaalse praktikakoha auhinna HANZA Mechanics Tartu OÜ-le, kes paistab silma põhjaliku praktikakorraldusega ja tegevuse eest, mis edendab tähelepanuväärsel moel kohalikku koostööd ettevõtete ja koolide vahel.

„Hindan kõrgelt neid ettevõtteid, kes annavad praktika kaudu noortele võimaluse tööturule sisenemiseks,” ütles Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps. „Hanza Mechanics on Tartumaa jaoks väga oluline tööandja ning on rõõm näha, et nad võtavad enda rolli praktikakohana tõsiselt. Metallitöö on keeruline tulevikuvaldkond, kus kahjuks on noorte huvi tagasihoidlik, kuid Hanza Mechanics Tartu teeb omalt poolt palju, et aidata kaasa eriala populariseerimisele,“ lisas Reps.

„Tugevaid kandidaate parima regionaalse praktikakoha tiitlile oli mitmeid, kuid HANZA Mechanics Tartu jäi hindamiskomisjoni liikmetele silma oma   eriti hea piirkondliku koostöö pärast,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. “Olles üks piirkonna suurimaid tööandjaid, on HANZA Mechanicsil vastutusrikas roll tulevase tööjõu koolitamisel. Ettevõte teeb tihedat koostööd nii Tartu Kutsehariduskeskuse kui Eesti Maaülikooliga, et aidata kaasa erialade populariseerimisele ja parimate oskuste omandamisele,” lisas Entson.

Hanza Mechanics Tartu OÜ personaliosakonna juhi Annika Ploomi sõnul innustab saadud tunnustus praktikaprogrammide läbiviimist jätkama. “Praktika on õppeprotsess nii praktikantidele kui juhendajatele. Tunnustus läheb ennekõike just juhendajatele, kes igapäevaselt tulevaste töötajate koolitusse panustavad.”

Eelmisel aastal sai parima regionaalse praktikakoha tiitli Pärnus asuv tekstiiliettevõte Wendre AS ning 2016. aastal Narva metallitööstusettevõte Fortaco Estonia.

Parima praktikakoha konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Foto: Raigo Pajula

Fotol vasakult: Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi direktor Margus Arak, Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas, Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps, Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson, HANZA Mechanics Tartu OÜ personaliosakonna juht Annika Ploom ning koolitus- ja värbamisjuht Karin Ruus.

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields