Avaleht

Parim praktikakoht 2018 on Swedbank

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi “Parim praktikakoht 2018” võitis Swedbank AS, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse. 

Parimaks väikeettevõttest praktikakohaks valiti Top Marine OÜ ja parimaks regionaalseks praktikakohaks HANZA Mechanics Tartu AS. Sel aastal tunnustatakse ka üht ettevõtet, mille tegevus Eestis õppivatele välisüliõpilastele praktikakohtade pakkumisel on olnud silmapaistev – selleks on Ericsson Eesti AS.

Hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar’i sõnul kasvab ettevõtetes praktikantide koolitamise tase pidevalt. „Aasta-aastalt on üha raskem mõõta, mille poolest tugevad kandidaadid oma praktikasüsteemide arendamisel ja noorte juhendamisel on teistest paremad. See teeb muidugi rõõmu, sest praktikakohtade pakkumisega tegelevatel ettevõtetel on oluline roll noorte oskuste kujundamisel,“ sõnas Tamsar.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on praktikakohast saadavad töökogemused väga väärtuslikud: „Praktika aitab õpilasel teoreetilist õpet tegeliku eluga seostada. Sageli on praktika noore jaoks esimene tõeline töökoht, mille ta saab ühel päeval CVsse kirjutada. Praktikaettevõtete kaudu saavad õppeasutused end kõige paremini kurssi viia ettevõtete võimaluste ja vajadustega  ning ettevõtetes toimuvaga. Tööandjate asjatundlik tagasiside on koolidele hädavajalik õppekavade arendamiseks ning õppe paremaks seostamiseks tööturu vajadustega.“

„Peame jagatud tunnustust äärmiselt oluliseks, sest oleme viimase kahe aasta jooksul praktikaprogrammide olemuse täiesti ümber mõtestanud ning kujundanud praktikal viibimise aja nii praktikandi kui ka panga jaoks maksimaalselt rikastavaks. Praktikandid on meie jaoks väga olulise tähtsusega järelkasvu ja tuleviku tööjõu kindlustamise vaates. Praktika on hea võimalus teha esimene või ka järgmine karjäärisamm, valdkonnas, millega varasem kokkupuude puudub,“ sõnas Swedbank AS-i personalijuht Ülle Matt.

Konkursile laekus 37 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid. Auhinnaks on igale võitnud ettevõttele klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Kõigil võitjatel on õigus kasutada spetsiaalselt väljatöötatud vastava kategooria märgist oma kodulehel, reklaammaterjalidel, trükistel jm.

Konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Fotod: Raigo Pajula

Pildil vasakult: Toomas Tamsar, Mailis Reps, Robert Kitt, Ülle Matt, Tanel Oppi.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields