Avaleht

„Parim juht 2024“ on Ivo Suursoo

OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo on “Parim juht 2024”. Foto: Andras Kralla, Äripäev/Scanpix Baltics.

Äsja selgus Pärnu juhtimiskonverentsil “Parim juht 2024”. Tunnustuse pälvis IT-ettevõtja, OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo.

Personalijuhtimise ühingu PARE, Eesti Tööandjate Keskliidu, Äripäeva ja Pärnu Juhtimiskonverentsi korraldatud konkursil tunnustuse võitnud Ivo Suursoo on üles kasvatanud rahvusvahelise IT-ettevõtete grupi OIXIO, mille ambitsioon rahvusvaheliselt laieneda inspireerib ka teisi suuremalt mõtlema ja ette võtma. Lisaks on ta innovatsiooni eestkõneleja, kes panustab lisaks enda ettevõtte arendamisele süsteemselt aega ja energiat Eesti majandusruumi konkurentsivõime kasvatamiseks.

Ivo Suursoole auhinna üle andnud 2023. aasta parim juht, Verstoni asutaja Veiko Veskimäe rõhutas, et juhi kõige olulisemaid omadusi on julgus olla ambitsioonikas. „Kõige muuga saavad kolleegid aidata ja vajadusel kompenseerida, aga organisatsiooni suuna ja lati kõrguse seab ette just tippjuht,“ selgitas Veskimäe. „Ivo on ambitsioonist palju rääkinud ning olnud seejuures julge ka enda ettevõtmistes seda latti järjest kõrgemale tõstma. Olen kindel, et antud tunnustus sunnib teda heas mõttes seda latti veel kõvasti kergitama ning annab samas head hoogu sellest üle hüppamiseks. Palju õnne ja kõrget lendu!“

Konkursi žürii liige, Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas tõi esile, et Ivo on üks pühendunud innovatsiooni eestvedajaid ja inspireerib oma tegevusega julgeid plaane tegema ja ellu viima. „Vajame iseäranis pikalt kestnud majanduslanguses sellist eeskuju, kes innustaks nii ettevõtjaid kui riiki majanduse konkurentsivõime kasvatamiseks ambitsioonikalt järgmisi samme astuma,“ märkis Aas.

Žürii liige, personalijuhtimise ühingu PARE juht Kai Saard ütles, et rõõm oli näha, kui tugevate ja võimsate inimeste juhtidega seekordses finaalis tegu oli. „Ivo puhul hakkas tugevalt silma see, kuidas ta on strateegiliselt võtnud ja teinud aega, et Eesti majandusse läbi erialaliitude oma aega ja teadmisi panustada. Rääkimata sellest, et Ivo on hästi inimlik, konkreetne ja suure visiooniga juht,“ kommenteeris Saard.

Ivo Suursoo kõrval jõudsid sel aastal finaali nõustamisettevõtte Miltton New Nordics juht Annika Arras ja Eesti suurima panga Swedbank juht Olavi Lepp.

TAUST ehk Kuidas selgub parim juht?

  • Parima juhi konkurssi korraldavad personalijuhtimise ühing PARE, Eesti Tööandjate Keskliit, Äripäev ja Pärnu juhtimiskonverents.
  • Konkursi eesmärk on tunnustada head juhtimist ja tõsta esile silmapaistvaid Eesti juhte ning seeläbi Eesti juhtimiskultuuri parandada.
  • Konkursile said nominente esitada kõik soovijad, kes tõstsid esile 110 siinset juhti.
  • Lõppvaliku tegi žürii, kuhu kuulus lisaks korraldajatele ka viimase aasta parim juht.
  • Žürii hindas finalistide ja lõppvaliku juures juhitava ettevõtte või organisatsiooni pikaajalisi häid tulemusi, juhi pikaajalist head mainet ning juhi panust Eestile laiemalt kui oma organisatsioon. Samuti oli sel aastal abiks PARE juhtimisbaromeeter, mis hindas töötajate hindeid oma juhtidele.
  • Sel aastal tähistab parima juhi valimise traditsioon 11. sünnipäeva. Varasematel aastatel on tiitli võitnud Lauri Tabur, Anne Samlik, Erkki Raasuke, Bo Henriksson, Kai Realo, Jaanus Vihand, Otto Pukk, Margus Rink, Madis Toomsalu ja Veiko Veskimäe.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields