Avaleht

Selgusid “Parim juht 2024” konkursi finalistid

“Parim juht 2024” finalistid on Swedbanki juht Olavi Lepp, Miltton New Nordics juht Annika Arras ja OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo.

Žürii valis välja kolm juhti, kelle seast selgub aasta parim juht. Tänavu on finaalis Miltton New Nordics juht Annika Arras, OIXIO Grupi juhatuse esimees Ivo Suursoo ja Swedbanki juht Olavi Lepp.

Konkurssi “Parim juht” korraldavad Äripäev, personalijuhtimise ühing Pare, Eesti Tööandjate Keskliit ja Pärnu juhtimiskonverents. Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu heale juhtimistavale ja silmapaistvatele Eesti juhtidele, neid tunnustada ning seeläbi siinset juhtimiskultuuri edendada. 

„Juhi esmane eesmärk on teha head tulemust ja ettevõtet kasvatada ning tagada seeläbi selle püsimine ja jätkusuutlikkus,“ kirjeldas žürii liige, 2023. aasta parim juht Verstoni asutaja Veiko Veskimäe konkursi ühte kriteeriumi ehk juhi organisatsiooni pikaaegseid häid tulemusi.

Lisaks majandustulemustele hindab žürii juhi laitmatut mainet ja juhi panust Eesti ühiskonda oma organisatsiooni väliselt. Uuendusena arvestab žürii tänavu töötajate hinnanguid enda liidritele, mida hindas Eesti personalijuhtimise ühingu Pare juhtimisbaromeeter.

„Hea juhi juures tahetakse ja soovitatakse ka teistel töötada. Finalistid kahtlemata on sellised juhid, sest nende kohta jagatud hinded on tublisti kõrgemad Eesti keskmisest,“ märkis žürii liige Pare juht Kai Saard

Kokku esitati sel aastal konkursile 105 siinset tippjuhti nii era- kui avalikust sektorist.

„Parimad juhid eristuvad teistest sellega, et nende mõju on ulatub formaalsest ametikohast palju kaugemale. Nad kasutavad oma rolli ja häält Eesti elu parandamiseks laiemalt – löövad kaasa ühiskondlikus debatis, seisavad oma sektori eest ja osalevad näiteks ettevõtlusliitudes,“ sõnas žürii liige Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas.

“Parim juht 2024” selgub 17. mail Pärnu juhtimiskonverentsil.

Valik kolleegide iseloomustusi kolme finalisti kohta.

Annika Arras, Miltton New Nordics juht

Elab juhina Milttoni väärtusi igapäevaselt: on julge, uudishimulik ja hooliv ka keerulistes olukordades. Otsib võimalusi, kuidas joone alla tuleks parim tulemus nii, et ka inimesed oleksid hoitud ja motiveeritud. Ta on orienteeritud lahenduste leidmisele ja uute asjade proovimisele. Ta on aastaid olnud vastutustundlikkuse valdkonna eestvedaja Eestis.

Olavi Lepp, Swedbank Eesti juht

Tuli panka tööle otse koolipingist ja teekond algas Pärnu kontoris praktikandina, 26 aastat hiljem juhib ta Eesti suurimat panka. Astus pangajuhi ametisse 2019. aasta septembris ja samal aastal valiti ta töötajate poolt ka aasta juhiks. Nüüdseks on ta panka juhtinud läbi kolme kriisi. Praktikandi ja pangajuhi rolli vahele jääb ulatuslik karjäär, mille jooksul on liikunud nii horisontaalselt kui vertikaalselt ja on karjääri jooksul töötanud 17 ametikohal.

Ivo Suursoo, OIXIO grupi juhatuse esimees

Tal on visioon ja missioon, mis ületab OIXIO grupi raame ja panustavad eelkõige Eesti jätkuvat õitsengut silmas pidades. Ta on Eesti ettevõtlusmaastikul loonud 30 aasta jooksul digitaliseerimise valdkonnas Baltikumi suurima Eesti kapitalil põhineva IT-lahenduste grupi. Lisaks leiab ta aega ja inspiratsiooni mõelda kaasa Eesti majanduse laiema visiooni kujundamisel – näiteks teadmusmahukate ettevõtete 2% klubi alustamisel või Innovatsioonitrepi käivitamisel jne.

Konkurss “Parim juht 2024”

  • Konkursi eesmärk on tunnustada head juhtimist ning tõsta esile silmapaistvaid Eesti juhte.
  • Konkursile said nominente esitada kõik soovijad. Lõppvaliku tegi žürii.
  • Žürii hindas finalistide ja lõppvaliku juures juhitava ettevõtte või organisatsiooni pikaajalisi häid tulemusi, juhi pikaajalist head mainet ning juhi panust Eestile laiemalt kui oma organisatsioon. Samuti juhtimisbaromeetri abil töötajate hinnangut ettevõtte juhtimisele.
  • Parima juhi konkurssi korraldavad Äripäev, personalijuhtimise ühing Pare, Eesti Tööandjate Keskliit ja Pärnu juhtimiskonverents.
  • Parim juht selgub 17. mail Pärnu juhtimiskonverentsil. 
  • Sel aastal tähistab parima juhi valimise traditsioon 11. sünnipäeva. Varasematel aastatel on tiitli võitnud Lauri Tabur, Anne Samlik, Erkki Raasuke, Bo Henriksson, Kai Realo, Jaanus Vihand, Otto Pukk, Margus Rink ja Madis Toomsalu.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields