Avaleht

MTA soovitab ettevõtjatel hinnata oma valmisolekut Brexitiks

Ühendkuningriik valmistub Euroopa Liidust (EList) lahkuma 31. oktoobril 2019 (nn Brexit). Kuigi ÜK tegelik EList väljaastumise aeg on jätkuvalt ebaselge ning sõltub Briti sisepoliitilistest arengutest, on siiski võimalik, et 1. novembril 2019 saab ÜKst mitteliikmesriik ehk kolmas riik ning kauba liikumisel ÜK ja ELi vahel on tulevikus vajalik tolliformaalsuste teostamine.

Seega soovitab maksu- ja tolliamet (MTA) võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult sellesse perioodi, kui ÜK lahkub EList.

Allpool mõned täiendavad soovitused, et oleks võimalik juba aegsasti teha ettevalmistusi, et kaubavahetus ÜKga ka edaspidi sujuks.

Tolliküsimustes aitab tolliinfo klienditugi telefonil 880 0814 või e-posti aadressil tolliinfo@emta.ee. Samuti on võimalik ennast registreerida personaalsele nõustamisel: https://www.emta.ee/et/personaalne-noustamine-seoses-brexitiga. Muude küsimuste korral saate abi äriklientide nõustamise ja käibemaksuinfo telefonil 880 0812 või e-posti aadressil ariklient@emta.ee.

Olulisematest muudatustest ilma leppeta Brexiti korral räägime ka 7. oktoobril veebiseminaril. Kogu seminar salvestatakse ning laetakse järele vaatamiseks ülesse maksu- ja tolliameti kodulehele.

Lisainfo veebiseminari kohta leiab kodulehelt:https://www.emta.ee/et/ariklient/koolitused

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields