Avaleht

Moskva transiidimessil osalenud Eesti ettevõtjad tunnevad puudust valitsuse esindajate toest

Moskvas kuni reedeni kestev 20. transiidimess „TransRussia” on varasemate aastatega võrreldes väiksem – põhjuseks nii Venemaa majandusprobleemid kui ka keeruline geopoliitiline olukord.

Kuid Eesti ettevõtjad on messil kohal ning rõhutavad, et vaatamata praegusele madalseisule on ja jääb Vene turg Eesti transiidiäri jaoks oluliseks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Keerulistele aegadele ning Eestit läbiva Vene transiidi olulisele vähenemisele vaatamata on meie ettevõtjate sõnul tansiidimessil messil võimalik ka positiivsest rääkida.

Alecon Cargo OÜ juhatuse liige Erkki Veismann ütleb, et inimesed on ikkagi samasugused. “Inimeste vahelised suhted on samad ja suur poliitika siin ei mängi nii palju. Inimesed töötavad ju ikkagi edasi.”

“Masskaup on küll vähenenud, aga konteinerid on meil viimastel aastatel väga hästi kasvanud. Ja isegi praegu, kui Venemaa import on vähenenud, siis tegelikult esimeses kvartalis meil Moskva rongi kaubamahud ei langenud, olid eelmise aastaga samal tasemel,” rääkis Ojamäe.

“Ja teine oluline konteinervedu on meil Mitsubishi autotehasega, mida me varustame. Seal oli esimeses kvartalis küll väike mahu langus, aga nüüd alates maikuust see hakkab jälle tööle. Nii et konteiner on minu arvates väga positiivne ja hea potensiaaliga ka tulevikus,” lisas ta.

Transiidikeskuse AS juhatuse esimees Erik Laidvee ütles, et kaubamahtude vähenemist on ka varem ette tulnud. “Arvan, et paar aastat ja asi taastub. Me oleme ikkagi pikajalises äris ja vaatame seda trendi nagu positiivselt pikas perspektiivis.”

Moskvas transiidimessil end tutvustavate Eesti sadamate ja logistikafirmade esindajate sõnul peaks olema kohal ka Eesti valitsuse esindajad, sest Venemaa turg on Eesti transiidiäri jaoks erakordselt oluline.

Sillamäe sadama turundusdirektor Andrei Birov meenutas, et viimati käis TransRussial Eesti majandusminister aastal 2006, kui seda ametit pidas Edgar Savisaar.

“Pärast seda ei ole ükski minister või nii kõrgel tasemel keegi siin käinud. Aga tuleks käia selle pärast, et kaubavoogudest ida ja lääne vahel, transiidist, logistikast, transpordist sõltub meie majanduse edu,” rõhutas Birov.

Eesti üks konkurente selles äris ehk Läti saatis tänavu Moskvasse oma transpordiministeeriumi kantsleri ning nende paviljon pälvis seetõttu ka oluliselt rohkem tähelepanu.

Kokku osales Vene transiidimessil enam kui 15 Eesti firmat.

Videoklippi saab näha siit>>

Allikas: ERR

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields