Avaleht

Miks otsime parimaid praktikakohti ja praktikante?

Juba viis aastat oleme koos Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Innove-ga selgitanud välja parimaid praktikakohti ja valinud parimaid praktikante konkursil “Praktik Cum Laude”. 

Miks me seda teeme?

Vastutustundlikud tulevikku vaatavad tööandjad ei oota, et koolid neile tulevased töötajad valmis vormiksid, vaid otsivad ka ise võimalusi kutse- ja kõrghariduse kujundamises osaleda. Üks võimalus selleks on läbi praktikakohtade pakkumise. Praktika tähtsust on heade oskustega spetsialistide väljaõppes raske ülehinnata, mistõttu on Tööandjad võtnud nõuks esile tõsta neid ettevõtteid, kus praktika on väga hästi korraldatud.

Konkurssi  korraldama asudes soovisime innustada oma praktikaprogramme kirjeldama nii suuri kui väikeseid ettevõtteid Eesti eri paigus – seepärast alustasime kolme kategooriaga:

parim praktikakoht, parim väikeettevõttest praktikakoht ja parim regionaalne praktikakoht. Peatselt lisasime veel ühe auhinnakategooria – tunnustame eraldi ettevõtet, kus lisaks üldisele heale praktikakorraldusele on rõhku pandud ka välistudengitele praktikavõimaluste loomisele.

Teades, et osad tööandjad jäävad omaenda töö esile tõstmises ehteestlaslikult tagasihoidlikuks, jätsime nominentide konkursile seadmise õiguse ka koostööpartnerist koolile.

Olulisel kohal on koostöö

Parimates praktikakohtades tegutsetakse praktikantide leidmiseks läbimõeldult, püütakse praktikandile anda ülesandeid, mis võimaldavad saavutada kooli seatud praktikaeesmärke, on tagatud juhendamine, arvestatakse praktikandi arenguvajadustega. Parima praktikakoha otsingud on näidanud, et tööandjate koostöö kutse- ja kõrgkoolidega on muutumas normiks nii praktika korraldamises, aga ka kutsestandardite ja õppekavade arendamisel. Tööturul väärtustatud ja konkurentsivõimelised ettevõtted loovad ise uusi ja praktilisi lahendusi ning praktikakohtade pakkumine on kindlasti tähtis osa järelkasvu leidmisel. Samuti oleme märganud, et konkursisõelale jäänud ettevõtete esindajad on väga oodatud oma kogemustest kirjutama või kõnelema erinevatel praktikavõrgustiku üritustel – hea eeskuju, teadagi, nakatab.

Parimatest parimad

Parima praktikakoha tunnustuse saanud tööandjad saavad lisaks auhinnale õiguse kasutada spetsiaalselt välja töötatud märgist oma kodulehel ja reklaammaterjalidel. Viie aasta jooksul on sellise õiguse pälvinud:

Parim praktikakoht                                            

 2020: Magnetic MRO AS,

2019: Radisson Blu Hotel Olümpia,

2018:Swedbank AS,

 2017: Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA,

2016: ABB AS

Parim regionaalne praktikakoht                    

2020: Eesti Energia AS

2019: Wermo AS

2018: Hanza Mechanics Tartu AS;

2017: WendreAS,

2016: Fortaco Estonia OÜ

Parim väikeettevõttest praktikakoht         

2020: PCC Projekt AS

2019: Velvet OÜ

2018: TOP Marine OÜ

2017: Naudingumaitse OÜ

2016: Gurmeeklubi OÜ

Eriauhind parimale välistudengite praktikat toetavale ettevõttele                       

2020: SEB Pank AS

2019: SA Pärnu Haigla

2018: Ericsson Eesti AS

Sel aastal otsustas hindamiskomisjon eraldi esile tõsta  ka OÜ Gurmeeklubi tegevust läbimõeldud ja oskusliku praktikakohtade pakkumise eest erivajadustega õpilastele.

Hea võimalus oma praktikante ja praktikajuhendajaid tunnustada

Laekunud tagasiside põhjal teame, et konkursid „Parim praktikakoht“ ja „Praktik Cum Laude“ on tööandjate hulgas oodatud, sest need annavad võimaluse oma senist tegevust järelkasvu koolitamisel üle vaadata ja eelkõige tunnustada nii oma praktikajuhendajaid kui ka hakkajaid noori, kes ameti õppimist tõsiselt võtavad.

Parima praktikandi kandidaate saab konkursile „Praktik Cum Laude“ esitada kuni 30.septembri südaööni.

Sobivad kandidaadid on kutseõppurid, töökohapõhises õppes õppijad, üliõpilased ja Eestis õppivad välisüliõpilased, kes on edukalt sooritanud õppekavas ettenähtud praktika ajavahemikul 01.09.2019- 31.08.2020.

Kandidaadi esitamise avalduse ja konkursi statuudi leiate Eesti Tööandjate Keskliidu veebist vana.employers.ee

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields