Avaleht

Metaprindi juht: peame leidma viisi, kuidas siduda haridusasutuste teadus-arendustegevused Eesti majandusega

Loetud kuud tagasi liitus Tööandjate Keskliiduga Eesti päritolu ettevõtete grupp Metaprint AS. Metallpakendeid tootva ettevõtte juhatuse esimees Martti Lemendik selgitab, miks otsustas ettevõte liituda Eesti vanima tööandjate esindusorganisatsiooniga.

“Läbi Tööandjate Keskliiduga liitumise avaneb meil võimalus tõusta suure pildi tasandile, kõrgemale ainult ühe ettevõtte igapäevamuredest. Meile on oluline ühiskonna parem tulevik ja meie kõigi heaolu kasv. Tulenevalt ettevõtte suurusest puutume kokku laia teemade spektriga nii majanduse, sotsiaal- kui ka keskkonnavaldkonnas. Kõik seal nähtav ei ole ainult positiivne, leidub ka kitsaskohti. Siit ka soov liikuda üheskoos lahenduste poole,” sõnas ta.

Mis on teie jaoks need valdkonnad, kus tööandjana näete, et oleks vaja muutusi?
“Teemadering, mis meile muret teeb ei ole unikaalne ja üsna sarnane enamikele Eesti ettevõtetele. Loetelu võiks alustada haridustemaatikaga, kus tuleks leida hea tasakaal pakutava akadeemilise ja rakendusliku hariduse vahel. Ühelt poolt, kuidas siduda TA tegevust meie haridusasutustes Eesti majandusega. Teisalt, millist tööjõudu meie haridusasutused Eesti ettevõtetele ette valmistavad. Lisaks igipõline mure riigi poolt hoitud ja loodud majanduskeskkonna pärast – millist maksu- ja fiskaalpoliitikat riik ajab, kuidas arendatakse infrastruktuuri, kui ajakohane see on ja lõppude-lõpuks, kas me saame seda kõike endale lubada. Loodame Tööandjate Keskliidu liikmena ühiselt suunata riiki parema ja targema valitsemise suunas. Samuti üldist ettevõtluse keskkonna arendamist, misläbi Eesti inimeste üldine heaolu paraneks,” võttis Lemendik teema kokku.

Foto autorid: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields