Avaleht

Jaapani vabakaubanduslepe pakub võimalusi VKE-dele

Euroopa Liidu-Jaapani vabakaubandusleppe sõlmimisega võiks Euroopa Liidu eksport Jaapanisse suureneda kuni 30%, leiab Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee oma arvamusdokumendis.

Lisaks luuaks Euroopa Liidus kuni 400 000 uut töökohta ning liidu SKP suureneks kuni 0,8%.

Jaapani eksport EL-i kasvaks komitee hinnangul 24% ning SKP 0,7%.

EL-Jaapani vabakaubandusleppe sõlmimiseks alustati läbirääkimisi 2013. aastal. Kuna Jaapani majandus on võrdlemisi suletud iseloomuga, on Euroopa Liidu huvi eeskätt mittetariifsete kaubandustõkete kõrvaldamine, riigihanke- ning teenusteturu avamine.

Kuigi enamasti võidavad vabakaubanduslepingutest pigem suurettevõtted, on mõlema poole jaoks oluline, vabakaubanduslepinguga kaasnevaid võimalusi kasutaks ka väikesed ja keskmised ettevõtted. Eeskätt seetõttu, et nii Jaapanis kui EL-is moodustavad väikesed ja keskmised firmad 99% ettevõtetest ning loovad 70-80% töökohtadest. Selleks pakuvad nii EL- Jaapani tööstuskoostöö keskus kui Jaapani Väliskaubanduse Organisatsioon (JETRO) mitmeid teenuseid, et hõlbustada väikestel ja keskmistel ettevõtetel turule sisenemist. JETRO äridelegatsioon saabub Eestisse juba tänavu veebruaris.

Täpsem info:

Eve Päärendson
Rahvusvaheliste suhete juht
Eesti Tööandjate Keskliit
Kiriku 6 10130 Tallinn
Tel: +3725054570/+3726999304
E-mail: eve@employers.ee
vana.employers.ee

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields