Avaleht

Instruteci messil võistlevad noored elektroonikavaldkonna kutseõppurid

Kolmapäeval, 16. novembril kl 10.30-11.30 panevad rahvusvahelisel tehnoloogiamessil Instrutec 2016 Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) elektroonika ja automaatika ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna õpilased end kutsemeistrivõistlusel proovile elektroonikakoostu koostamises.

„Pea igas tänapäevases seadmes on hulk elektroonikat, enamasti on see silma eest varjatud kena korpusega. Kasutaja näeb sellest ainult tulesid, ekraane ja nuppe. Elektroonikakoostude koostaja peab aga teadma, kuidas neid koostada ning parandada ning selles võistlusülesanne seisnebki,“ ütles Tallinna Polütehnikumi IT ja elektroonika kompetentsijuht Andres Ojalill.

Võistlustöö hindamisel arvestatakse võistlustöö funktsionaalsust ja teostuse korrektsust vastavalt rahvusvahelistele standarditele.  Täiendavalt hinnatakse töökoha korrasolekut, sh ohutustehnika nõuete täitmist.

Selleks, et elektroonikakoost täidaks hiljem ka vajalikku funktsiooni, peavad õpilased tundma iga komponendi polaarsust ning õiget paigalduskohta ja -meetodit. Võistlusel parimaid kutseoskusi ja erialaseid teadmisi näitav õpilane pälvib parima elektrooniku tiitli.

Ojalille sõnul on messikülastajail ja huvilistel võistlusel võimalus tutvuda, millega Eesti ühes suurimas ekspordile suunatud tööstusharus tegeldakse.

“Elektroonikutel on globaalsel tööturul hea leib. Lisaks on elektrooniku kutse omandanul võimalus end edasi arendada järgmistel õppetasemetel kuni doktorantuurini välja,” lisas Ojalill.

Kõik huvilised on võistlejatele kaasa elama ning võistlusala uudistama oodatud! Võistluse kohta leiab lisainfot SIIT.

Elektroonikute kutsemeistrivõistlus toimub Eesti suurimal, 16.-18. novembrini Eesti Näituste messikeskuses toimuval 22. Tallinna rahvusvahelisel tootearendus-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke- ja tehnohooldusmessil Instrutec 2016 seepärast, et siin saavad õpilased ühtlasi tutvuda oma valdkonna kaasaegseimate seadmetega ning teha tutvust valdkonna tippudega. 

Instrutecil on Eesti masina- ja metallitööstusettevõtted välja pannud oma kaasaegseima tipptehnika, samuti toimuvad messi raames tootmislahenduste ja tööstusettevõtete juhtide seminarid, millest kõik huvilised saavad osa võtta.

Parima elektrooniku kutsemeistrivõistlust korraldab SA Innove koostöös Tallinna Polütehnikumi, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Instruteciga. Võistlust toetavad Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Elektroonikatööstuse Liit.

autor: SA Innove

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields