Avaleht

Heaolu, inimesed planeet: Euroopa ettevõtluse prioriteedid uueks äritsükliks

Euroopa tööandjate katusorganisatsioon BusinessEurope ja selle liikmed (sh Eesti Tööandjate Keskliit) pakuvad välja prioriteedid Euroopa Liidu uueks poliitiliseks perioodiks aastatel 2019-2024. Heaolu, inimesed ja planeet – need on eduka liidu kolm sammast, mis peaksid olema inspiratsiooniks edaspidiste poliitiliste otsuste tegemisel. 

BusinessEurope’i president Pierre Gattaze sõnul on Euroopa ettevõtlusel ainulaadne omadus. “Ta tunneb vastutust arengu, inimeste ja planeedi eest ja hoolib neist. Ettevõtetel on siin keskne roll. Keskkonna- ja sotsiaalsete eesmärkide saavutamine sõltub suuresti nende edust: ilma kasumlike ettevõteteta pole ka kaasavat majanduskasvu, töökohti ega tehnoloogilisi lahendusi, mis meie keskkonda kaitseksid.” 

Euroopa ettevõtted valisid 30 prioriteetset valdkonda, mis vajavad Euroopa Liidu poolset tegutsemist järgmisel viiel aastal. 

“Euroopa Liidu järgmise viie aasta tegevuskava peab looma kaasaegse ja tulevikku suunatud poliitika, mis on kohandatud 21. sajandi globaalsetele muutustele. Maailm on teel uue geomajandusliku korra juurde. Selleks, et tugevdada Euroopa suveräänsust, peab Euroopa Liit rääkima ühel häälel ja samas suunas. Kui me soovime säilitada oma elatustaset ja olla usaldusväärseks eeskujuks ülejäänud maailmale, peame me tagama oma piirkonna majandusliku edu,” lisas Gattaz. 

Lähemalt saab valdkondade ja prioriteetidega tutvuda siin: www.euyourbusiness.eu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields