Avaleht

Galerii: “Tuulelohe lend 2024: kus on peidus Eesti konkurentsivõime?”

14. märtsil toimus hotellis Hilton Tallinn Park Tööandjate aasta tähtsaim sündmus ehk majanduskonverents “Tuulelohe lend 2024”. Sel korral oli fookuses Eesti majanduse konkurentsivõime kasvatamine. Konverents tõi kokku rekordarvu kuulajaid ja mõjukad majanduselu kujundajad Eestist ning välismaalt.

Fotograaf Maido Parv jäädvustas päeva ja toome siin ära valiku fotodest. Põhjalikuma pildivaliku konverentsi melust leiad siit ja esinejatest siit.

Riigipea Alar Karis ütles oma kõnes, et peame võrdlema end rohkem Põhjala riikidega mitte ainult nende riikide sotsiaalsüsteemi helduse osas, vaid just majandusvabaduse poolest, sest need riigid on selles maailma parimad. „Ja mitte ainult võrdlema, vaid pingutama, et kasvada sama heaks.“

Eesti Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo rõhutas oma kõnes, et konkurentsis osutuvad edukaks need, kes lisaks nutikusele ja tugevale positsioonile on ka eetilisemad ja hoolivamad. „Uuenduslikud lahendused, väärtuspõhine tegutsemine ja kestlik käitumine – ilma nendeta ei saa muuta edukaks enam ka geniaalseimaid ideid.“

Loe ka konverentsi kokkuvõtet Tööandjate uudiste sektsioonist.

Tuulelohe lend 2024: innovatsioon, konkurentsivõime ja juhtimine

Tuulelohe konverents tõi lavale mõjukad ettevõtjad ja tunnustatud tippjuhid. Üles astusid Eesti Vabariigi president Alar Karis, Ragn-Sells tegevjuht ja Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo, Graanul Investi asutaja ja Biofuel juhatuse esimees Raul Kirjane, Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EIS) juht Kati Kusmin, majandusteadlane Urmas Varblane, Skeleton Technologies asutaja ja juht Taavi Madiberk, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, Eften Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas, Airbalticu juht Martin Gauss, Wise´i Eesti ja Ühendkuningriigi juht Lars Trunin, Bolti kaasasutaja ja juht Markus Villig, Sunly juhatuse liige ja finantsjuht Lili Kirikal, OIXIO Grupi juhatuse esimees ja Tööandjate keskliidu innovatsiooni käivituskoja juht Ivo Suursoo, EBSi rektor Meelis Kitsing, Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek, aasta ettevõtte Icosagen Cell Factory asutaja Mart Ustav, Milremi asutaja Kuldar Väärsi, Enefiti juht Kelli Toss-Kaasik ja Expert Associate Partner at McKinsey & Company in Norway Yann Phoon ning Eesti Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Konverentsi juhtisid Liisu Lass ja Johannes Tralla.

Vaata programmi konverentsi kodulehelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields