Avaleht

Euroopa Liit ja Jaapan teevad esimesena samme kaubanduse liberaliseerimise suunas

Euroopa Liidu tööandjate esindusorganisatsiooni BusinessEurope’i teatel saavutati poliitiline kokkulepe Euroopa Liidu-Jaapani vabakaubanduslepingu läbirääkimistel.

BusinessEuropei’i peadirektor Markus J. Beyrer tunneb head meelt poliitilise kokkuleppe saavutamise üle. „Peale pingsaid läbirääkimisi saadavad EL ja Jaapan maailmale väga positiivse signaali. Me ei ole veel lepingu teksti näinud, aga kahe juhtiva G20 majanduse omavaheline kokkulepe kaubandussidemete ja investeeringute laiendamise kohta on äärmiselt positiivne. Me ootame, et G20 astuks samme protektsionismi vastu ja siin on konkreetne näide selle kohta, kuidas seda on võimalik teha,“ sõnas Beyrer.

Kokkulepe peaks kõrvaldama nii tariifsed kui ka mittetariifsed tõkked kaubandusele ja, mis veelgi olulisem, see peaks olema suunatud tulevikule. Mittetariifsete tõkete sisseviimise vältimiseks tulevikus on vaja mõlemal poolel sisse seada regulaarne seadusandlik dialoog.

„Me saame aru, et mõned punktid on veel lahtised, kuid me loodame, et ELi-Jaapani vabakaubandusleping on väga ambitsioonikas just turulepääsu, hangete, mittetariifsete tõkete kõrvaldamise, geograafiliste tähistuste, teenuste ja investeeringute osas. Mittetariifsed tõkked on olnud nende läbirääkimiste keskmes ja me loodame, et lõplik kokkulepe vastab ootustele. Meie tulevikuootus on, et mõlemad pooled jätkavad seadusandlikku koostööd, mis aitab kindlustada nende läbirääkimistega saavutatud olulisemaid läbimurdeid,“ lisas Beyrer.

BusinessEurope on Euroopa Liidu riikide tööandjate organisatsioonide katusorganisatsioon, Eesti Tööandjate Keskliit on BusinessEurope’i liige.

Allikas: BusinessEurope

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields