Avaleht

BusinessEurope’i peadirektor külastas Eestit

Euroopa tööandjate ühenduste katusorganisatsiooni BusinessEurope’i peadirektor Markus Beyrer oli 28. juunil visiidil Eestis, et selgitada Euroopa tööandjate prioriteete Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisel ja saada ülevaade siinsetest tegevustest.

Markus Beyrer kohtus peaminister Jüri Ratasega, külastas E-Estonia esitlusruumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ja Välisministeeriumi.

Peaminister Jüri Ratasega kohtumisel tutvustas Markus Beyrer BusinessEurope’i prioriteete Eesti eesistumiseks, mis eelkõige keskenduvad Euroopa ettevõtjate ootustele Eesti eesistumise osas. Üheks kõige olulisemaks peab BusinessEurope avatud, konkurentsivõimelise EL ühtse turu tugevdamist, et Euroopa Liit oleks atraktiivne sihtpunkt nii üleilmsetlele investeeringutele kui talentidele, et siin oleks hea äri teha ja töötada. Samuti peab toimima EL ühtne digiturg ehk teisisõnu tuleb Euroopa Liidus piiriüleselt saada andmed vabalt ent turvaliselt liikuma. 

Välisministeeriumis kohtus BusinessEurope’i peadirektor Välisministeeriumi kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktori Priit Pallumiga ja Euroopa Liidu välis- ja julgeoleku divisioni direktori Erika Ellamaa-Otsaga, kellega vesteldi EL kaubandussuhetest ja vabakaubanduslepingutest (sh Jaapani ja USA suunal) ja idapartnerlussuhetest.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut andis kohtumisel ülevaate Eesti eesistumise prioriteetidest digivaldkonnas – EL ühtse digitaalse turu loomisest ja andmete vabast liikumisest, andmemajanduse ehitamisest, e-privaatsusest, Euroopa elektroonilise side koodeksist ja tööstuse digitaliseerimisest (tööstus 4.0).

Visiit oli eelvisiidiks 30. november – 1. detsember Tallinnas toimuvale BusinessEurope presidentide kogule. BusinessEurope’i presidentide kogu toob Eestit külastama ligi 85 Euroopa ettevõtte tippjuhti.

Eesti Tööandjate Keskliit võõrustas juunis nelja delegatsiooni. Lisaks BusinessEurope’i peadirektorile ja tema delegatsioonile käisid meie juures külas Prantsusmaa, Saksamaa ja Austria tööandjad. 

Rohkem infot eesistumise kohta: https://www.eu2017.ee/et
Lisainfo BusinessEurope’i tegevuse kohta: https://www.businesseurope.eu/ 

Markus J. Beyrer, BusinessEurope peadirektor

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields