Avaleht

EUIPO toetused väikestele ja keskmistele ettevõtetele

Euroopa tööandjate keskorganisatsioon BusinessEurope annab teada, et Euroopa Liidu intellektuaalomandi amet (EUIPO) on käivitanud rea algatusi, et toetada väikesi ja keskmise suurusega ettevõtteid (VKE) nii pandeemiast tulenevate probleemide ületamiseks kui ka laiemalt.

Pro Bono algatus VKEdele

EUIPO käivitas hiljuti VKEdele mõeldud teenuse Pro Bono, et hõlbustada eraõiguslike advokaadibüroode intellektuaalomandi ekspertide tasuta nõustamist. Kõigil ELis registreeritud VKEdel on võrdsetel tingimustel ja tasuta võimalik saada üks-ühele konsultatsiooni  veebisaidi kaudu intellektuaalomandiga seotud küsimustes, näiteks:

  • millised intellektuaalomandi õigused (kaubamärgid, patendid, disainilahendused jne) sobivad konkreetse vajaduse jaoks kõige paremini;
    kaubamärgi-, patendi- või disainilahenduse ettevalmistamine;
  • intellektuaalomandi õiguste rahaks tegemise strateegia;
  • vaidluste lahendamine.

Igal VKE-l on võimalus taotleda üht tasuta konsultatsiooni.

Hetkel on enam kui 130 intellektuaalomandi advokaadibürood üle Euroopa vabatahtlikult oma teenuseid pro bono pakkunud. Lisateavet VKEdele mõeldud Pro Bono teenuste ja taotlusvormide kohta SIIN.

Täiendavad VKEde algatused

Lisaks Pro Bono teenustele on EUIPO uuendanud ka teatavaid olemasolevaid vahendeid ja mehhanisme, et paremini vastata VKEde vajadustele. Eelkõige on EUIPO loonud oma veebisaidil spetsiaalse VKEde alamlehe “Ideed ettevõtte jaoks”, kust saab teavet selle kohta, kuidas hõlbustada juurdepääsu intellektuaalomandi õigustele ja kaitsele.

Hiljuti on pilootprojektidena käivitatud ka tõhusa vaidluste lahendamise (EDR) teenus ja „hõlpsa kaubamärgi e-esitamise” teenus (toimib 2020. aasta lõpuni).

Eesti Tööandjate Keskliit on BusinessEurope esindaja Eestis. Rohkem infot meie rahvusvahelise koostöö kohta SIIT.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields