Avaleht

Ärikohting praktikast: kuidas tuua noored tööturule?

Tööandjate keskliidu selle aasta viimane Ärikohting keskendus praktika teemale, tuues esile selle tähtsuse nii tööandjate jaoks kui ka noorte alles tööturule sisenevate inimeste jaoks. Seminaril arutleti, kuidas saavad ettevõtted noori parimal viisil tööturule suunata ning milline on praktika roll selles protsessis.

Veebiseminaril jagasid kogemusi ja tutvustasid praktikaprogramme Eesti tänavused parimad praktikaorganisatsioonid ehk “Parim praktika 2023” konkursi võitjad:

Ericsson Eesti AS – “Parim praktikakoht 2023”
Miltton New Nordics OÜ – “Parim väikeettevõtte praktikakoht 2023”
Clevon AS – “Parim regionaalne praktikakoht 2023”

Seminarilt jäi kõlama, et praktika on palju enamat kui lihtsalt kohustuslik osa õpingutest. See on oluline samm nii karjääriplaneerimisel kui ka isiklikus arengus ja võimaldab saada kinnitust, et valitud eriala on õige ja õppida end ka inimesena paremini tundma. Praktikaprogrammid pakuvad noortele võimalust õpitut reaalsetes olukordades rakendada ja seeläbi ka uusi kogemusi omandada, samas kui ettevõtted saavad kasu värskest energiast ja uutest ideedest ning leiavad oma ridadesse uusi talente.

Veebiseminar toimus rahvusvahelise koostööprojekti Norway Grants – Decent Work “Facilitated access to work through flexible work” (2022/348366) raames.

“Parim praktika 2023” konkursist ja tulemustest saad lugeda lähemalt siit!

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields