Avaleht

Tööandjate 2% Klubi kokkusaamine

31.05.2022 toimus Tööandjate 2% Klubi kokkusaamine, kus peateemaks oli “Innovatsiooni teadlik juhtimine”.

Arto Aas tõi avakõnes esile, et Tööandjate 2% Klubi on oma olemuselt unikaalne, mille sarnast ei eksisteeri üheski teises riigis. Samuti tõi Aas välja, et 2% Klubisse kuuluvad ettevõtted investeerisid 2020. aastal ligi 117 miljonit eurot teadus-arendustegevusse, mis on arvestatavalt hea tulemus.

Vahetult enne üritust ehk 25. mail avaldas Statistikaamet küsitluse „Ettevõtete innovatsiooniuuring 2018-2020“ tulemused, millest tegi kokkuvõtte Statistikaameti juhtivanalüütik Tiina Pärson. Kuigi viimaste tulemuste järgi vähenes innovatsiooni investeerivate ettevõtete hulk 9% võrra (73-lt% 64-le %-le), on Eesti endiselt Euroopa Liidus esimeste hulgas ja Eesti ettevõtete jaoks on innovatsiooni investeerimine väga olulise tähtsusega. Uuendustegevuste olulisimateks takistavateks teguriteks toodi välja kvalifitseeritud tööjõu nappust ja uuendustega kaasnevaid suuri kulusid.

Tööandjate Innovatsiooni Käivituskoja töögrupi juht ja tööandjate volikogu liige Ivo Suursoo esitles innovatsiooni ökosüsteemi arenguid ja sünkroniseerimise võimalusi. 

Paneeldiskussioonis osalesid 2% Klubi patroon, president Kersti Kaljulaid, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EAS-i ja KredExi ühendasutus) juhatuse liige Lauri Lugna, Ragn-Sells AS juhatuse liige, Kai Realo ning AS Milrem tegevjuht Veiko Vaher.

Peamised teemad, millel sisukaid arvamusi avaldati, olid:

  • Kas Eesti innovatsiooni ökosüsteem vajab suuremat sünkroonsust? Kui jah, siis milline element tundub eriti oluline?
  • Eesti juhtimisuuring ütleb, et Eesti juhid on teadlikud juhid, aga isikliku kogemuse silmaklappidega – kas innovatsioonijuhtimise oskus (teadmatuse juhtimise oskus) võiks olla üks lahendus?
  • 2% ettevõtete arvu kasvatamine – mis võiks olla järgnevad suured sammud?

Fotod: Aron Urb

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields