Avaleht

VIDEO: Ivo Suursoo ja sammud Eesti konkurentsivõime kasvatamiseks

Tööandjate keskliidu volikogu aseesimees ja IT-ettevõtja Ivo Suursoo tutvustas majanduskonverentsil “Tuulelohe lend 2024” ühiskondlikku majanduslepet, et võtta majanduse arendamine järgmiseks kümnendiks fookusesse.

Ühiskondlik kokkulepe on vajalik, sest Eesti majandus, riigi arenguvõime ja elanike heaolu kasv on pidurdunud ning uueks arenguhüppeks vajame selget strateegilise fookuse kokkulepet, rääkis ta. Majanduses muutuse käivitamiseks on nii erasektoril kui riigis vaja teha ambitsioonikaid valikuid, rõhutas Suursoo.

Millised sammud saavad majanduse konkurentsivõime kasvatamiseks astuda ettevõtjad ja millised peaks astuma riik, vaata Ivo Suursoo esitlusest.

Täpsemalt leiad majandusleppe kohta infot www.ambitsioononvalik.ee. Majandusleppega saad tutvuda siin.

Konkurentsivõime kasv algab ettevõtjate ja riigi ambitsioonist

Ettevõtlusliidud kutsuvad ettevõtteid ja riiki üles seadma majanduse konkurentsivõime prioriteediks ning tegema selle saavutamiseks vajalikud sammud. Majanduse areng on ainus lahendus, mis aitab leevendada ka kroonilist riigi rahapuudust. Eesti riigi elujõu ja jätkusuutlikkuse alus on konkurentsivõimeline majandus. Kui majandus kasvama ei hakka, siis ei ole võimalik lahendada ka ühiskonna kasvavaid vajadusi ja ootusi.

Enam kui 80% riigi maksulaekumistest moodustavad palga- ja tarbimismaksud ning seeläbi sõltub majanduse konkurentsivõimest riigi võime teha vajalikke investeeringuid näiteks julgeoleku tagamiseks, hariduses, tervishoius ja mujal avalikes teenustes.

Konkurentsivõimeline majanduskeskkond aga ei teki üleöö ega püsi iseenesest ja eeldab otsustavaid samme nii ettevõtetelt ka majandusruumi kujundajatelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields