Avaleht

Välistudeng töövarjuna: Näen nüüd erialast tööd palju laiemalt

Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelise ärijuhtimise eriala tudeng Vera Chernova varjutas eelmisel aastal HKScan Baltikumi AfH direktorit Daire Heinlat ja jagas oma kogemusi inspireerimaks tööandjaid võtma endale töövarju.

Olen tänulik, et sain veeta päeva suurte müügi- ja turunduskogemustega inimesega. Kuigi tal oli väga tihe päevakava, leidis ta aega, et jagada mulle kasulikku informatsiooni, vastata kõigile mu küsimustele ja ta andis ka võimaluse kohtuda klientide ja partneritega. Ma ei olnud kunagi näinud sellist töökollektiivi tegutsemas. Kõige enam hämmastas mind kohtumisel diskuteerimine ja täpne ajastus. Koosolekul räägiti vaid põhiteemast ja detailidest ning 25 minutiga oli selge, kuidas edasine töökorraldus välja näeb.

Kuna oskan ka B1 tasemel eesti keelt, oli mul huvitav jälgida, kui paljust räägitust aru saan. Suutsin 80% ulatuses järge pidada. Töövarjupäev andis mulle kindlustunde, et eesti keele õppimine on töökeskkonnas hakkama saamiseks ülioluline. Kuigi kollektiiv räägib sinuga eesti keelt, siis võimalus ise aru saada, millest teised omavahel räägivad, annab suure eelise.

Mulle tuli üllatusena ka see, et turundus- ja müügidirektor amet ei ole piiratud vaid numbrite ja reklaamindusega, vaid valdkond ulatub palju kaugemale. Näiteks peab Daire Heinla teadma kõike liha kohta ja olema kui professionaalne kokk. Ja ta tõepoolest on kokkamises kui professionaal – tal on parimad noad, oskus kokata ja võime rääkida kokkadega nendele tavapäraste erialaste terminitega.

Leian, et töövarjupäev on positiivne kogemus, mis aitab näha valdkonnast laiemat pilti ja annab tulevikuks palju juurde. See on võimalus välistudengitele tutvustada end Eesti tööandjatele ja täiendada CV-d positiivse kogemusega.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields