Avaleht

Välistööjõu tõrjumisega kahjustab riik niigi keerulises olukorras majandust

“Välistööjõu tõrjumisega pidurdab riik enda ja eestimaalaste sissetulekute kasvu ning kahjustab niigi keerulises olukorras olevat majandust,” ütles KUKU raadiole 3. juunil antud intervjuus Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Tema sõnul eelistavad Eesti tööandjad eelkõige kohalikke inimesi, kuid erinevatel põhjustel ei ole võimalik nende abil katta ettevõtete tööjõuvajadust. “Me ei leia kohapealt inimesi, keda oleks võimalik mõne nädalaga koolitada spetsialistiks või kes oleks valmis kolima kogu perega töö saamiseks Eesti ühest piirkonnast teise. Paraku on ka töid, mida eestimaalased lihtsalt ei soovita teha,” ütles ta. 

“Me ei tea maailmast ühtegi riiki, kes oleks saanud jõukamaks, et sulgeb oma piirid ja isoleerib end välismaailmast. Veel vähem saab seda teha väike riik nagu seda on Eesti, kus tööealisi inimesi jääb iga aastaga vähemaks. Välistööjõu kasutamine on üks loomulik osa maailmast ja tegelikult jõuka riigi märk,” ütles Aas. 

Kvalifitseeritud tööjõu puudust on majanduseksperdid ja tööandjad pidanud Eesti majandusarengut pidurdavaks teguriks juba aastaid. Häid spetsialiste vajavad erinevate valdkondade tööandjad. Olgu need keevitajad, masinaoperaatorid, insenerid või lüpsjad – kui tööturul on neist puudus, ei tohiks välisspetsialistide Eestis töötamist takistada, sest nendest sõltuvad ka paljud teised töökohad. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields