Avaleht

Uusi meetmeid tutvustav infotund

Jaanuarist 2016 avanevad kaks täiesti uut toetusmeedet ettevõtjatele ja korraldame 17. detsembril kl 10-12 nende tutvustamiseks infotunni (Tööandjate majas, Kiriku 6). Osalemine on tasuta ja veel on järel mõned vabad kohad. Osalemiseks palume saata kiri meiliaadressile gea@employers.ee.

Juttu tuleb järgmistest  meetmetest:

Ettevõtte arenguprogramm – tutvustab ja küsimustele vastab EASi ettevõtluse ja ekspordikeskuse direktor Tea Danilov.

Programm on mõeldud enam kui kolm aastat tegutsenud ja vähemalt 8 töötajaga ettevõtetele, kellel on esmased kogemused eksportimisest ja kiire kasvu juhtimisest. Sihtrühmaks on tööstused ja nutika spetsialiseerumise valdkondades tegutsevad ettevõtted, kellel on selge ambitsioon tuua turule uusi tooteid ja teenuseid ja kasvada. Maksimaalne toetussumma ühe ettevõtte kohta hakkab olema 500 000 eurot, sh uue toote tootmiseks vajaminevate seadmete ostuks kuni 200 000 eurot. Väikeettevõtted saavad toetust 45% projekti maksumusest, keskmised 35% ja suurettevõtted 25%. Toetuse tingimused ei ole veel Riigi Teatajas avalikustatud, seetõttu ei saa ma kahjuks neile täpsemalt viidata. Veidi lisainfot leiab EASi kodulehelt.
 
Rakendusuuringute toetamine nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades – tutvustavad ja küsimustele vastavad Tea Tassa SA-st Archimedes ja Eesti Teadusagentuuri programmijuht Viktor Muuli.

Meede on mõeldud innovatsiooni ning teadus- ja arendustegevuste, tootearenduse toetamiseks. Ettevõtjad saavad taotleda tuge ülikoolidelt rakendusuuringute tellimiseks. Taotletava toetuse maksimaalne summa on 2 miljonit eurot ühe projekti kohta. Toetuse tingimustega saab tutvuda siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/126082015038

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields