Avaleht

Uus liige SOL Baltics: soovime mõjutada protsesse, millest on kasu rohkematele kui ainult ühele ettevõttele

Detsembri lõpus  liitus Tööandjatega rahvusvaheline ettevõte SOL Baltics, mis pakub töökohtade, avalike pindade ja ruumide korrashoiu, tervise, turvalisuse ning heaolu teenuseid. Tegemist on pereettevõttega, mille väärtused ja põhimõtted kajastuvad ka igapäevases juhtimises. SOL Baltics´il on Eestis töötajaid 1700, mis teeb ettevōtte üheks suurimaks tööandjaks.

Millised on ettevõtte ambitsioonid ning  väärtus, mida kuulumine Tööandjate Keskliitu annab, selgitab ettevõtte Baltikumi juht Rinel Pius. 

„Suure organisatsioonina tunneme kohustust arendada Baltikumi puhastusturgu ja lüüa kaasa tehnohoolduse ning pesumaja turu kasvamisel. Nii meie ettevõtte kui ka kogu puhastussektori arengut piiravad hoopis teised mured kui puhastuskvaliteet või oskuste puudus. Need mured on pidev tööjõu puudus, osalist tööaega mitte soodustav sotsiaalmaks, puhastusteenindaja madal sissetulek (vaid 39% Eesti keskmisest palgast), 2019. aastal vastuvõetud tulumaksuseadus, mis ei soodusta töötamist ei erinevatel töökohtadel, ega ka töötamist pensionärina. Samuti Eesti olematu immigratsiooni poliitika ning mitmed teised teemad. Need on peamised põhjused, miks SOL Baltics liitus Eesti Tööandjate Keskliiduga. Me soovime mõjutada koos suurema organisatsiooniga protsesse, millest on kasu rohkematele kui ainult ühele ettevõttele,“ ütleb Pius.

„Loodame, et kasu saavad koostööst mõlemad organisatsioonid. Meie saame suurema kandepinna oma murede lahendamiseks ja ETK-le oleme kindlasti pädevad partnerid paljudes valdkondades,“ kinnitab ta.

Logo: SOL Baltics

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields