Avaleht

Uuest aastast hakkab riigiga arveldamine toimuma e-arvetega

Praegu on riigiga arveldavatel ettevõtetel just õige hetk üle vaadata oma raamatupidamise korraldus, et oleks piisavalt aega ettevalmistuseks e-arvetele üleminekuks. Riigikogus läbis esimese lugemise raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille jõustumisel muutub arveldamine avaliku sektoriga täielikult e-arvetel põhinevaks alates 2017. aasta algusest, teatas Rahandusministeerium.

Enamik uuema põlvkonna raamatupidamistarkvarasid pakub võimalust e-arve saatmiseks, kus kogu käitlemine toimub elektrooniliselt – arve edastatakse operaatori vahendusel ühest raamatupidamistarkvarast otse teise ning saaja ei pea enam arve andmeid käsitsi sisestama.

Kui kasutatakse vanema põlvkonna raamatupidamistarkvara või kontoritarkvara, siis saab e-arvet koostada ja saata teenusepakkuja kaudu. Infot saatmisvõimaluste kohta leiab Rahandusministeeriumi kodulehelt.  Mikro- ja väike- ning keskmise suurusega ettevõtetele pakub riik sujuvaks üleminekuks võimalust kasutada e-arvete koostamiseks ja edastamiseks tasuta tarkvara  e-arveldaja aastatel 2017-2018.

Alates 2017. aasta algusest peab avalikule sektorile esitatav arve nii kauba müümisel kui ka teenuse osutamisel olema e-arve. Üleminek e-arvetele tähendab avaliku sektori jaoks umbes 2,5 miljoni euro suurust kokkuhoidu aastas.  Raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu on plaanis Riigikogus teist korda menetleda oktoobris-novembris. Tutvu eelnõuga Riigikogu kodulehel.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields