Avaleht

Uued liikmed: Baltic Restaurants Estonia AS ja Mediq Eesti OÜ

Hiljuti liitusid Eesti Tööandjate Keskliiduga Mediq Eesti ja Baltic Restaurants Estonia. Meil on hea meel jagada nende mõtteid,  miks nad meiega liituda otsustasid ja millised väljakutsed neil tänasel päeval on. 

Baltic Restaurants Estonia AS on Baltimaade juhtiv toitlustusettevõte haridus- ja riigiasutustes ning ettevõtetes. Ettevõttel on 1300 töötajat, kes teevad tööd enam kui  250 lõunarestoranis, sööklas ja kohvikus, samuti teenindavad nad bankette ja väljasõite Eestis ning Lätis. Baltic Restaurants Estonia tegevdirektor Aaro Lode leiab, et Tööandjatega liitumine tulenes olukorrast, kus üksinda maailma parandamisest jäi tema jaoks väheseks ja katusorganisatsioon tundus olevat õige tööriist. “Meil on on valdkondi, mis on ajale jalgu jäänud ja vajavad värskendamist. Näiteks Töötukassa töötushüvitiste tingimuste ülevaatamine on oluline. Täna töötuna arvel olevad inimeste mõttemaailm on, et kulutan oma hüvitise ja siis lähen tööle. Pigem võiks olla, et kuidas leiaksin võimalikult kiiresti meelepärase töö,” tõi Lode näite olulisest teemast tööturul.

Teiseks on Aaro Lode jaoks oluline ka terviseteenuste sotsiaalmaksust vabastamine “Tegime oma töötajate seas soodustuste uuringu kus 590-st töötajast vastas 330. Sealt tuli selgelt välja inimeste ootus terviseteenustele – eriarstide vastuvõtud, vaktsineerimine, hambaravi, terviseuuringud jne. Pakume ettevõttes erinevaid soodustuste pakette, kuid täna eelistab 45% meie töötajatest terviseteenuse paketti, mis on selge vihje sellele, et inimesed soovivad tegeleda oma tervise hoidmisega, mis omakorda aitab vähendada haiguspäevade arvu,” ütles Lode. 

Olles pisut jõudnud juba Tööandjate keskliidu tegemistes kaasa lüüa, on Lodel positiivsed esmamuljed. “Tänaseks oleme osalenud mõne valdkondliku töörühma töös ja see on jätnud arusaama, et koos on meil võimalik kitsaskohti muuta. Ootused on kõrged, aga mida me täpsemal suudame koostöös ära teha, eks see alles aja jooksul selgub. Loodame olla aktiivsed liikmed ja võimalikult palju erinevatel teemadel kaasa rääkida,” lisas Lode. 

Mediq Eesti OÜ on rahvusvaheline kontsern, mis pakub meditsiini- ja laboriseadmeid haiglatele, koduhoolduses olevatele patsientidele ja kõikidele teistele meditsiini- ja laborivaldkonna klientidele kolmeteistkümnes Euroopa riigis. Eesti Tööandjate Keskliiduga otsustati liituda seetõttu, et nähakse võimalust osaleda organisatsiooni tööd, mis reaalselt mõjutab Eesti majanduskeskkonna toimimist. “Näeme siin võimalust rääkida kaasa meile huvipakkuvatel teemadel,” ütles Mediq Eesti OÜ juhatuse liige Aare Järvelaid. 

Kõige olulisema kaasarääkimisvaldkonnana näeb Järvelaid maksu- ja tervishoiuvaldkonda. “Arvame, et tervishoiukulude sh. kindlustuse hüvitamine võiks olla täiesti maksuvaba. See tooks tervishoidu oluliselt raha juurde ja annaks paljudele võimaluse kiiremini arstiabi saada. See omakorda vähendaks haiguslehtede ja tüsistuste tõttu kaotsiläinud raha ja tööpäevi,” ütles ta. 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields