Avaleht

Uue Ametlike Teadaannete infosüsteemi kasutuselevõtmine

24. märtsist kuni 2. aprillini on teil võimalik tutvuda uue Ametlike Teadaannete (edaspidi AT) infosüsteemi juurutuskeskkonnaga ja proovida seal ka teadaannete esitamist. Uude infosüsteemi saate siseneda ID-kaardi või Mobiil-id abil.

Äri- ja mittetulundusühingud ning sihtasutused, mille esindusõigus teil äriregistri kohaselt on, kuvatakse esindusõigusega isikutele AT infosüsteemi sisenemisel automaatselt. Kõik teadaannete, mille esitamise kohustus tuleneb seadusest, on teil eeltäidetult leitavad menüüpunkti „Teadaanded“ ja „Teadaannete avaldamine“ alt. Soovi korral saate oma juriidilist isikut puudutavaid teadaandeid avaldada juurutuskeskkonnas. Selliselt avaldatud teadaanded ei ole ametlikud ja avaldatud teadaandel kuvatakse hoiatustekst, et tegemist on testandmetega.

Juurutuskeskkonnas riigilõivu tasumist testida ei saa. Uue infosüsteemi kasutuselevõtmisel saab teadaande avaldaja riigilõivu tasuda otse AT infosüsteemist.

Äri- ja mittetulundusühingute ning sihtasutuste esindajad, kes ei ole registrisse kantud, peavad äriühingu nimel AT infosüsteemi ID-kaardi või Mobiil-id abil sisenedes taotlema esindusõigust tõestades enda volitusi esindada juriidilist isikut teadaannete avaldamisel.

Palume uue AT infosüsteemi kasutusvõimaluste ja teadannete avaldamise korraldusega enne teadaannete avaldamise proovimist tutvuda kasutusjuhenditega, mis on kättesaadavad infosüsteemi veebilehel rubriigis „Abi“.

Alates 2015. aasta 1. aprilli kella 12-st vanasse AT infosüsteemi enam teadaandeid esitada ei saa kuna valmistatakse ette avaldatud teadaannete ülekandmist uude infosüsteemi. Vana AT infosüsteem on kavas uue vastu vahetada 2015. aasta 6. aprillil.

Uue AT infosüsteemi juurutuskeskkonnaga saate tutvuda aadressil https://preliveatis.rik.ee/

Tagasiside palume saata e-posti aadressile testat@just.ee

Uue Ametlike Teadaannete infosüsteemi väljatöötamist rahastati EL Euroopa Regionaalarengu Fondist struktuurivahendite avatud taotlusvoorust „Teabe kättesaadavuse, mugava kasutatavuse ja arusaadavuse parandamine“.

Teie Ametlikud Teadaanded

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields