Avaleht

Tule innovatsioonikonverentsile 29. novembril

29. novembril kell 9:00-17:00 toimub Swissotelis innovatsioonikonverents, mida organiseerib Riigikogu Arenguseirekeskus. See on konverents, mille eesmärgiks on tuua innovatsioonipoliitika-alased teadmised meile koju kätte parimatelt ekspertidelt maailmas. 

Oma uurimustööde tulemusi olen kutsunud jagama IMF’i ökonomistid Fuad Hasanov’i ja Abderrahmane Reda Cherif’i, kes on põhjalikult analüüsinud eri riikide innovatsioonipoliitikaid. Stanford Research Institute’i korporatiivstrateegia juht Dennis Tsu jagab kogemusi, kuidas pöörata teadus- ja arendustegevuse tulemused majanduslikuks väärtuseks. USA riikliku teadusfondi taustaga innovatsiooni- ja ettevõtlusvaldkonna konsultant Rathindra DasGupta räägib sellest, kuidas jõuda avastusest innovatsioonini. Hollandi Brainporti esindaja Naomie Verstraeten tutvustab ökosüsteemide rolli innovatsiooni edendamisel ning Saksa valitsuse teadusuuringute- ja innovatsioonikomisjoni liige, Jena ülikooli professor Uwe Cantner mõtestab lahti innovatsioonipoliitika eripärad, kui sihtgrupiks on väikese ja keskmise suurusega tootmisettevõtted. 

Eesti innovatsioonipoliitika väljakutsetest ja valikutest teeb ettekande Riigikogu Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov. Ettekannetele järgneb arutelu teemal „Maailma innovatsioonipoliitika kogemuste rakendatavus Eestis“, millest võtavad osa Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, EASi juhatuse esimees Alo Ivask ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel

Konverentsi modereerib Eesti innovatsioonipoliitika eestkõneleja, endine ettevõtlus- ja väliskaubandusminister, Riigikogu väliskomisjoni liige Anne Sulling.

Registreerimine ja täpsem info programmi ja esinejate kohta Riigikogu Arenguseirekeskuse koduleheküljel.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields