Avaleht

Top Marine OÜ: väikesed ettevõtted võiks praktikakohti pakkuda samadel põhimõtetel kui suured

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustas parima väikeettevõttest praktikakoha tiitliga ujuvkaide tootmisele spetsialiseerunud ettevõtet Top Marine OÜ.

Keskkonnaminister Siim Kiisler andis üle 2018. aasta parima väikeettevõtte praktikakoha auhinna ujuvkaidele spetsialiseerunud Top Marine OÜ-le, kes paistis silma põhjaliku ja läbimõeldud praktikakorraldusega.

Tema sõnul väärib eriliselt esile tõstmist asjaolu, et Top Marine OÜ on leidnud oma väikeses kollektiivis jõudu pühendada end tulevase tööjõu arendamisele. “Kuigi Top Marine tegutseb väga rahvusvaheliselt, on ta ikkagi väike ja regionaalne ettevõte. See on hea näide sellest, kuidas väikeettevõte Lääne-Virumaal saab pakkuda väga head praktikavõimalust paljudele noortele,” sõnas ta. 

“Praktikavõimaluste pakkumine on kõigile osapooltele kasulik – noortele, haridusasutustele ja ettevõttele endale, kuid see nõuab töötajatelt lisapanust ja ajalist pühendumust. Top Marine on hea näide sellest, kuidas noor saab parima võimaliku hariduse. Kui õppur teeb tööd, siis saab ta reaalselt aru, miks talle mingeid asju loengutes ja tundides räägitakse. Ettevõte saab endale head noored valida, ta saab oma mainet hästi kujundada ja tuntust kasvatada. Õppeasutus saab tänu praktikakohtadele pakkuda head haridust,” lisas Kiisler. 

Top Marine OÜ juhataja Andry Prodel selgitab, et 2007. aastal tuldi ettevõttega Lääne-Virumaale põhjusel, et siin asub Rakvere Ametikool. “Selle kooli õpilased saavad meie ettevõttes kindlasti väga hea töökogemuse ja niisama end praktikast läbi vedada ei saa. Näiteks on praktikandid sel kevadel osalenud tooteprotsessides, mille objektid asuvad tänaseks Eestis, Lätis, Leedus, Taanis, Norras ja praktikantide sõrmejälgi võib leida ka Rumeenia ujuvkaide pealt,” ilmestas Prodel praktikat. 

“Väikene ettevõte võiks praktikakohti pakkuda täpselt sama põhimõtte alusel kui suured. Noored on meie tulevased töötajad – kui nad saavad koolist teoreetilised teadmised, siis meie käest saavad praktilised kogemused. Kui ettevõte võtab praktikandi tööle, siis hästi suure koormuse saavad juhendajad. Lihtne on ise tööd teha, aga keerulisem on nüüd see töö selliselt endale läbi mõelda, et sa oskaksid seda ka teistele seletada,” lisas Prodel. 

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab igal aastal üht kuni 49 töötajaga tööandjat, kelle tegevus praktika- ja/või töökohapõhise õppe kohtade pakkumisel paistab silma süsteemse ja järjepideva lähenemisega. “Top Marine OÜ eristub pühendunud juhendamise ja igale praktikandile personaalse lähenemise poolest,” sõnas Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. “Ettevõtte konkursile esitanud Rakvere Ametikool tõi lisaks välja ka selle, et praktika sisu arutatakse kooliga alati läbi ja antakse jooksvalt tagasisidet, et ettevõtte vajadused ja koolis õpetatav käiksid käsikäes. Samuti pööratakse praktika jooksul palju tähelepanu tööohutusele,” lisas Entson.

Parima praktikakoha konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit. 

Fotod ja video: Andres Haabu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields