Avaleht

Kutsu tudengeid töövarjupäevale kogu aasta vältel!

Eesti Tööandjate Keskliit korraldab teist aastat välistudengite töövarjupäeva ja kutsub tööandjaid oma organisatsiooni ühe päeva jooksul välistudengile tutvustama. Juba mitmetes ettevõtetest käinud tudengid ja töötajad on jaganud kogemusi, kuidas töövarjupäev mõlemale osapoolele mõjus. 

Näiteks Swedbankis käinud tudengid jäid päevaga väga rahule. “Tahan tänada töövarjupäeva kogemuse eest. Vajasin seda, et saada selgemaks oma eesmärk töötada Eestis oma erialal,” sõnas üks tudeng. Teine tudeng sõnas, et töövarjupäev andis talle kindlust siduda tulevane karjäär Swedbankiga. 

Kogemusega jäi rahule ka tööandja. Swedbanki personalispetsialist Jane Kalnapenkise sõnul olid välistudengid ise aktiivsed ja oli aru saada, et nad tunnevad ettevõtte ja varjutatava ametipositsiooni vastu huvi. “Juba enne kandideerimist oli tehtud korralik eeltöö ettevõttega tutvumise osas. Eks varjutamine olegi kahesuunaline tee, kus üheltpoolt on varjudel võimalik saada endale kindlustunne, et valitud eriala või valdkond on just nende jaoks ning teisalt annab see ettevõttele võimaluse näidata, mis ettevõttes sees päriselt toimub.” sõnas Kalnapenkis. “Näiteks oli ühe noormehe jaoks üllatusmoment see, et tegelikult IT- poolel arendamine toimubki suurel määral nö. lihtsalt ja maalähedaselt, täpselt nagu ka mujal maailmas, isegi kui lõpuks sünnib arendusprojektist mingi uudne tehniline lahendus. See andis talle endale kahtlemata kindlustunde, et jah, antud valdkond on tema jaoks ning tegutsemine toimub õiges suunas ja mis peamine – miks teha seda just Eestis.”

Swedbank Eesti praktikant turundustiimis. Foto: Swedbank Eesti Instagram.

Töövarjupäev tähendab, et tudeng külastab ettevõtet ja saadab üht ettevõtte töötajat tema tegemistes mõne tunni kuni terve tööpäeva kestel. Tudengile tutvustatakse ettevõtte toimimist ja võimalusel ka praktikale värbamise reegleid. Töövarjupäev annab mõlemale poolele esmase tutvuse. Samas võib töövarjupäevast kasvada pikem koostöö, näiteks võib ettevõte tublile tudengile edaspidi pakkuda praktikakohta või tööd. 

Töövarje võib võtta aasta läbi ja seejuures valib tööandja nii aja, mil ta töövarju vastu võtta saab, kui ka valib soovi avaldanud kandidaatide seast endale sobiva(d) töövarju(d).

Töövarjupäevale saavad kandideerida Eesti ülikoolides õppivad välistudengid, saates ettevõtte meiliaadressile lühikese motivatsioonikirja.

Kõigil ettevõtetel, kes soovivad ettevõtmisega liituda, palume meiliaadressile anneli@employers.ee lahkesti teada anda

• millise valdkonna tudengitest olete huvitatud; 

• mitu tudengit olete valmis vastu võtma; 

• mis perioodil 

• kes on edasine kontaktisik;

• millisele e-posti aadressile on oodatud tudengite motivatsioonikirjad.

Ettevõtteid, kes töövarjusid ootavad, näeb SIIT

Välistudengite töövarjutamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields