Avaleht

Töötukassa nõukogu esimeheks valiti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas

Eesti Töötukassa nõukogu 7. aprilli koosolekul valiti nõukogu uueks esimeheks Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Nõukogu esimees valitakse rotatsiooni korras üheks aastaks.

„Töötukassa on kriisi ajal tõestanud oma võimekust kiirelt ja asjatundlikult tegutseda. Uuringute järgi on töötukassa teenuste ja organisatsiooni toimimisega rahul nii kliendid kui töötajad. See teeb nõukogu juhtimise teatepulga ülevõtmise lihtsamaks. Samas on töötukassal ees palju keerulisi väljakutseid, seda nii võitluses tööpuuduse, kui täpselt disainitud teenuste pakkumisel tööandjatele. Ka kõrge tööpuuduse tingimustes kummitab paljusid sektoreid praegu jätkuvalt heade oskustega tööjõu puudus,“ ütles nõukogu esimeheks valitud Arto Aas.

„Töötukassa nõukogu esimehena on minu roll tagada organisatsiooni professionaalne juhtimine, seejuures tahaks hoida head tava, et kõige olulisemad strateegilised valikud suudame langetada ametühingute ja riigi esindajatega konsensuslikult,“ toonitas Aas.

Arto Aas asub töötukassa nõukogu juhtima 15. maist.

Eesti Töötukassa kõrgeim juhtimisorgan on kuueliikmeline nõukogu. Vastavalt töötuskindlustuse seadusele nimetab kaks nõukogu liiget Vabariigi Valitsus, Eesti Ametiühingute Keskliit ja Teenistujate Ametiliitude Organisatsioon nimetavad kumbki ühe nõukogu liikme ning Eesti Tööandjate Keskliit nimetab kaks nõukogu liiget.

Foto: Egert Kamenik/Tööandjate Keskliidu erakogu

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields