Avaleht

Töömess Enter Estonia viib kokku Eesti tööandjad ja välisriikide tööotsijad

EURES Eesti korraldab tänavu 23. oktoobril seitsmendat korda online töömessi Enter Estonia, mille eesmärk on viia kokku erinevate sektorite tööandjad Eestist ning tööotsijad väljastpoolt Eestit.

Online töömess toimub internetis, inglise keeles, kestab neli tundi ja on tasuta – see on hea ja lihtne kanal uute kontaktile loomiseks ja töötajate leidmiseks. Töömessist osavõtmise eelduseks on ingliskeelsed tööpakkumised.

Töömessil saab sobivate eelvalitud kandidaatidega viia läbi lühiintervjuusid, et veenduda kandidaadi sobivuses pakutavale ametikohale. Lühiintervjuud aitavad selgusele jõuda, milliste kandidaatidega värbamisprotsessis edasi liikuda.

Kui sobiv kandidaat on leitud, tuleks siiski  varuda aega kuni töötaja reaalselt tööle saab asuda ning anda töötajale aega elukohaga seonduvad muudatused teha. Siinkohal on kindlasti abiks ettevõttepoolne tugi, aga ka abivalmid kolleegid, kes oleks valmis ka kohapealse elukorralduse kohta infot jagama. Nõustamist saavad töötajad kui ka tööandjad nii EURES Eesti nõustajatelt, kui ka Eesti Rahvusvahelisest majast.

EURES toetab ka noortele (kuni 35a.) euroopa kodanike töörännet rahaliselt –töötajale makstakse ümberasumise- ja keeleõppetoetust ning tööandjale töötaja sisseelamise toetust. Rohkem infot EURES lehelt Sinu Esimene EURES töökoht.

Virtuaalsed töömessid ongi populaarsed just nooremate tööotsijate seas, kus keskmiselt kaks kolmandikku osavõtjatest on alla 34 aastased, kõrghariduse ja vähemalt 2-5 aastase töökogemusega. Päritolu järgi on osalejaid võrdselt nii Euroopa liidust kui sellest väljastpoolt.

Töömessile registreerimine on lihtne ja juba nüüd avatud kõigile osavõtjatele. Eelnevatel töömessidel osalenud ettevõtete sõnul on just varajane registreerimine ja tööpakkumiste üles laadimine online messi õnnestumise võtmeks.

Registreerimine järgmisel lingil: https://www.europeanjobdays.eu/en/events/enter-estonia

Lisainfo:eures@tootukassa.ee või 614 8604

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields